50 Yaşının Üstündeki Erkeklerde Sex Sorunları 50 Yaşının Üstündeki Erkeklerde Sex Sorunları
Erkekler büyüdükçe bir şey değişmez: Bu onların erotik zevk yeteneğidir. Seksualite değişikliğinin diğer yönleri, 50 artı yılda önemli ölçüde farklılaşıyor: Seks bir egzersiz formudur... 50 Yaşının Üstündeki Erkeklerde Sex Sorunları

Erkekler büyüdükçe bir şey değişmez: Bu onların erotik zevk yeteneğidir. Seksualite değişikliğinin diğer yönleri, 50 artı yılda önemli ölçüde farklılaşıyor: Seks bir egzersiz formudur ve bir zamanlar futbol ve basketbol gibi hissettikleriniz artık yürüyüş ve golf gibi görünüyor. Temmuz ayının dördüncü günü gibi daha az olur ve Şükran Günü gibi daha çok olur. Ancak havai fişekler olmaksızın, erotik alevler hala sıcak ve parlak yanabilir – yaşlı erkekler yaşlanmanın getirdiği değişikliklerle uyumlu bir şekilde ayarlarlarsa.

  1. Bazı şeyler değişir. Örneğin, ereksiyonları al. 40 ve kesinlikle 50 yıl sonra, daha yavaş yükselirler ve daha az sıkı ve sık olurlar. Cinsel fanteziler artık yeterli değil. Erkekler çoğu zaman uzunca bir süre kıza ihtiyacı vardır. Sertlik kaybetmekten endişe verici ve telefon çalması gibi küçük dikkat dağılmalarından sakının, ancak bu değişiklikler tamamen normaldir. Ne yazık ki, birçok erkek onları erektil disfonksiyon (ED) için yanlış yapıyor ve rahatsız oluyor – sadece sorunun daha da kötüleşmesine neden oluyor. Anksiyete, penisi içine kan taşıyan arterleri daraltarak, ereksiyonları daha da zorlaştırır.

Buna ek olarak, birçok sağlık durumuna ekmek zarar verir: obezite, diyabet, kalp hastalığı, yüksek kolesterol ve yüksek tansiyon.

“Cinsel terapist Dr. Marty Klein,” Balka ereksiyonlu yaşlı erkeklere tavsiyem şöyle: “diyor. “Rahatlayın, derin nefes alın, sizi heyecanlandıran türden bir dokunuş isteyin – ve kaybettiğiniz şeyi yaslamak yerine hâlâ keyif alabileceğiniz zevk üzerine odaklanın.”

Gerçek ED bile cinsel zevki sınırlamaya gerek yoktur. “Erkeklerin orgazm olması için ereksiyona ihtiyacı yok” diyor Dr.Ne Haslam, seks ve yaşlanma konulu atölye çalışmasını öğreten emekli bir anestezi uzmanı “Ben 76 yaşındayım ve manuel uyarı veya teşvik sayesinde harika bir orgazm oldu. Oral seks ”

  1. Bazı şeyler aynı kalır. Chicago Üniversitesi’nin önemli bir üniversitesi araştırması, 18-49 yaş grubundaki erkeklerin yaklaşık üçte birinin yılda en az bir kere çok hızlı bir şekilde zirve yaptığından şikayet ettiğini gösteriyor. Ve birçok yaşlı erkek için, erken boşalma (PE) bir sorun olmaya devam ediyor veya geri dönüyor. Bir sonraki anket, PE’nin ellili yaşlarda erkeklerin yüzde 31’ini, altmışlı yaşların başında yüzde 30’unu, yüzde 65’i 70’ten yüzde 70’e ve yüzde 22’si 75’ten 85’e kadar etkilediğini gösteriyor.

PE’nin anksiyete ve penis merkezli cinsiyet olmak üzere iki ana nedeni vardır. Kaygı, boşalmayı tetikleyen sinirler de dahil sinir sistemini daha heyecanlı kılar. Ve penis merkezli seks, erkek organına dokunabileceğinden daha fazla baskı yapar.

Genç erkekler genellikle seks konusunda endişeli: Bana izin mi veriyor? Bunu nasıl yaparım? Ancak yaşlı erkeklerin de endişeleri var: Bir ereksiyon yükseltir miyim? Ben zor mu kalacağım

Buna ek olarak, cinsel kültürümüz, her yaştan insanları erotik zevkin yalnızca penise yerleştirildiğine inanmaya iten cinsel ilişki ile meşguldür: değil. Seks terapisti Linda Alperstein, eski PE hastalarına kaygıları azaltan ve vücudun her tarafına yayılmaya, penise baskı uygulayıp, PE riskini azaltmaya yarayan, eğlenceli, eğlenceli, tüm vücut temasını kucaklamasını öneriyor.

  1. Ana cazibe değişebilir. Cinsel ilişkiyi düşündüğünüz zaman, tabii ki cinsel ilişki düşünürsünüzdür. Fakat üreme yıllarından sonra, cinsel menü üzerindeki bu ana çekim sorunlu hale gelebilir. Yaşlı erkekler için, iffy ereksiyonlar ve ED giderek yaygınlaşmaktadır. Bu arada yaşlı kadınlar, vajinal kuruluk ve atrofi (inceltme ve vajinal astar iltihabı) geliştirirler ve bu da cinsel ilişkiyi rahatsız edici veya imkansız hale getirir, yağlayıcı bile olabilir.

Bazı büyük çiftler, Dr. Haslam’ın “dışkola” dediği lehine cinsel ilişkiden vazgeçerler: bütün vücut masajı, oral seks ve seks oyuncaklarıyla oynamak. “Yaratıcı dışkıyla birlikte, cinsel ilişki olmadan çok erotik, orgazm cinsel ilişkinin tadını çıkarabilirsiniz.”

  1. ED ilaçlarına güvenmeniz gerekmez. Mit, yaşlı erkeklerin ereksiyon haplarını düzenli aralıklarla açması efsanesi. Gerçek şu ki, normal kullanıcılar olmaksızın bile azı bunları denedi. Alman araştırmacılar, 3.124 yaşlı erkeği inceledi, bunların% 40’ı ereksiyon zorluğunu bildirdi. Yüzde doksan altı oranında bir ereksiyon uyuşturucu adı verilebilir, ancak yüzde 9’u bir tane denemişti. Cornell araştırmacıları, yarısı ereksiyon sorunlarından şikayetçi olan 6.991 yaşlı erkeği inceledi. Kaç kişi uyuşturucu denedi? Sadece yüzde 7. Cinsel ilişki ortadan kalktığında, erkeklerin artık ereksiyona ihtiyacı olmadığından ereksiyon uyuşturucuya ihtiyaçları yoktur.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir