Afrodizyak Etkili Yiyecekler Afrodizyak Etkili Yiyecekler
Açıkçası bu konu tarihte hep önemli bir yer tutmuş.Zaman zaman çocuğu olmayan kralların çocuk arayışına konu olurken zaman zaman başka hastalıkların çözümünde alternatif tıp... Afrodizyak Etkili Yiyecekler

Açıkçası bu konu tarihte hep önemli bir yer tutmuş.Zaman zaman çocuğu olmayan kralların çocuk arayışına konu olurken zaman zaman başka hastalıkların çözümünde alternatif tıp olarak kullanılırken farkedilmiş.

Ahududu

Genellikle ateşli gecelerin vazgeçilmezi olan şaraplara içim rahatlığı kazandırması için kullanılan ahududu sık tüketiminde özellikle kadınlarda şehvet duygularını canlandırma adına çok fazla tercih edilen bir besin.Bunların yanında menstüral döngünün de düzenlenmesinde kilit rol üstlenir.

afrodizyak-bitkiler.jpg

Kuşkonmaz

A,B1,B2,C ve D vitamini açısından zengin olan bu sebze ülkemizde pek tüketilmese de özellikle romantik bir akşamda cinsellik çağırıştıran romantik bir masada,kuşkonmaz anahtar görevi görüyor.Özellikle kadınların vazgeçilmezleri arasında olan bu yiyecek kesinlikle ateşli akşamların başlangıçlarında masadan eksik edilmemesi gereken bir ürün.

afrodizyak-yiyecekler.Jpeg

İstiridye

Listemizin en libido yükseltici yiyeceklerinde üst sırlarda yer alan istiridye, içindeki fosfor,iyot ve çinko ile adeta sizi aşka davet ediyor.Hem erkeklere hem de kadınlara içeriğindeki yüksek libido nedeniyle çok fazla tüketilmesi doktorlar tarafından önerilmiyor.
Zeytin

Bitkisel proteinlerde önemli sırada yer alan zeytin;C,A ve E vitamini açısından adeta bulunmaz bir nimet.Bunların yanında magnezyum,kalsiyum ve fosfor da içeren zeytin eski çağ da Yunanlıların ateşli gecelerinde özellikle vazgeçilmez bir hal almış.

afrodizyak-etkisi.jpg

Sarımsak

En güçlü afrodizyak etkisine sahip yiyecek olarak bilinse de araştırmalara göre,ağızda bıraktığı koku nedeniyle çoğu kişi sarımsağı lübüdo değerlerini yükseltmek için kullanmıyor.

Karides

İyot açısından oldukça zengin bir besin olan bu ürün libido konusunda zirveyi zorlayan besinlerin başında geliyor.Özellikle çoğu doktor,düzenli tüketilmesi halinde ,onu sağlıklı bir yaşamın anahtarı olarak görüyor.

Antep Fıstığı

İçerdiği bol protein ve E vitamini ile,cinsel duyguların uyarılmasında önemli rol oynayan antep fıstığı afrodizyak etkisini hayli çabuk gösteren yiyeceklerin başında geliyor.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir