Atkı ve Şal Modası Geçmiyor Atkı ve Şal Modası Geçmiyor
Giyime önem veren bir insansanız aksesuarların önemini de bilirsiniz. Kıyafetlerin en önemli tamamlayıcıları aksesuarlar. Bazen giydiğiniz çok sade bir kıyafet takılan minik bir kemer... Atkı ve Şal Modası Geçmiyor

Giyime önem veren bir insansanız aksesuarların önemini de bilirsiniz. Kıyafetlerin en önemli tamamlayıcıları aksesuarlar. Bazen giydiğiniz çok sade bir kıyafet takılan minik bir kemer ile çok şık bir hale dönüşebiliyor. Dünyanın en çok fotoğrafı çekilen insanlarından olan Prenses Diana’nın giydikleri içinde en zarif diye seçilen dümdüz, beyaz ve kısa beyaz elbisesini sadece minik bir kolye süslüyordu ve gerçekten bir zarafet timsali gibiydi. Erkek modası için de aynı şey geçerli. Atkılar beylere cool bir tarz katıyor ve atkı ve şal modası aslında pek değişmiyor.

yesil-atki-bere

Kışa ve Yaza Uygun Modeller

Herkesin kışın boynuna doladığı, rengi paltosuna uyan bir atkısı vardır. Özellikle örgü olanlar tercih edilir. Erkeklere verilebilecek değişmeyen hediyelerden biridir. Atkı ve eldiven ikilisi kışlık bir kurtarıcıdır. Erkek modasına ek olarak söylemek gerekirse hanımların kullandığı başka bir aksesuar ise şallar. Atkılardan daha geniş ve üçgen olarak yapılıyorlar. Çoğunlukla annelerimizden  gördüğümüz şallar atkı gibi üst giyimin üzerine sarılabiliyor. Yazlarıysa  bütün bunlar cinsiyet ayırmaksızın fularlara dönüşüyorlar. Serin yaz akşamlarında boyna atılıveren fularlar uçuşan havalarıyla tercih ediliyorlar. Örneğin Fransız modacıları için fular her zaman ön planda. Fransız sinemasının ünlü isimleri kullandıkları fularlarla hatırlanıyorlar. Aynı unutulmaz fotoğraflar Brad Pitt veya Tom Cruise filmleri için de geçerli. Günümüzde  tesettür giyim tarzını seçmiş hanımlar fular gibi olan eşarpları tercih ediyorlar. Erkek atkı modası her çeşit giyim tarzını destekleyen süsler gibi duruyor. Özellikle atkılar beylerin görünüşüne sanki bitki

Klasik Renklerden Vazgeçin

Aslında rengarenk atkıları deneyebilirsiniz. Ağırbaşlı olmak uğruna illa koyu renklere yönelmeyin. Takımının rengini yirmi dört saat boynunda dolaştıranlardan olmayın ama bol renkli, geometrik desenli atkılar her zaman kullanılabilir.

erkek-cizgili-atki

 

Erkek şal modası aslında kendinize göre. Daha küçük boyutlarda, triko olarak üretilmiş, küçük saçaklı modeller ise bilinen markaların desenleriyle tanınıyorlar. Beylerin tercih ettiği biçim zaten daha çok bu yönde.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir