Ayrılmak İstediğinizi Nasıl Söylersiniz?

 

Bir ilişkinin bitmesi başlamasından çok daha zordur. Midenizde kelebekler uçuşarak aşkla baktığınız karşı cinse bir süre sonra nefretle bakıyor ya da artık onu görmek bile istemiyor olabilirsiniz. Belki evlisiniz belki sadece sevgili. Belki hala seviyorsunuz belki de artık alışkanlığa dönüşmüş bir ilişki. Çıkmaz bir durumun içine girmişken ya da siz ayrılmak istemediğiniz halde karşı taraf bunu istiyorsa ve ne yapmak istediğinizi sizde bilmiyorsanız öncelikle biraz kafanızı dinleyin. Sonra ayrılmak istediğinizi nasıl söylersiniz, bir mektupla mı, yüz yüze mi hatta bir mesajla mı?

ayrilmak-istediginizi-nasil-soylersiniz

Kadınlar ayrılmak istediğini nasıl söylemeli?; eğer erkek arkadaşınız ya da kocanız sizden ayrılmak istemiyor ise ama siz bunu gerçekten istiyor ve ne yapacağınızı bilmiyor iseniz öncelikle partnerinizin nasıl biri olduğunu tekrar düşünün. Olay kadınlara gelince ülkemizde genel bir anlayış var ki terkedilen erkek şiddete başvurabiliyor ve bu ne kadar olumlu görülmese birçok kişiden tepki alsa da olmaya devam ediyor. Eğer siz gerçekten ayrılmayı kafanıza koyduysanız ona artık sizden ona gerçek sevgi, saygı gelmeyeceğini, artık onu çoğu konuda varlığınızla mutlu edemeyeceğinizi gösterin. Sorunlarınız ne ise açıkça söyleyin erkeklerin anlaması beklemeyin çünkü anlamazlar. Anladıkları kısımları da görmezden gelirler. İlişkileri onların gördükleri kadardır. Lakin eğer hayatınızdaki sorun iki kişi arasında olan sorunlardan değilse üçüncü kişiler varsa ve ilişkinize riyakarlık, sadakatsizlik, yalan girdiyse nasıl ayrılıyım diye düşünmeye bile gerek yok. Zaten bu tür sorunlar ilişkiyi otomatik olarak sayılmaz sayan vakalardır.

ayrilmak-istediginizi-soyleme-yollari

Erkekler ayrılmak istediğini nasıl söylemeli?; erkeklerden ayrılma konusunda kadınlar kadar masum ve anlayışlı olmasını bekleyemezsiniz. Zaten genelde olmazlar. Ya bir anda ortadan kaybolurlar ya da tüm hayatınız boyunca unutulamayacak bir nokta koyarlar. Lakin karşınızdaki sizin için eski olan partnerinize insan olarak değer veriyor ve iyi günleriniz için bari onu kırmak istemiyor hayatı boyunca unutamayacağı bir olaya sebep olmayı kendinize yakıştıramıyorsanız her erkeğin genel ayrılık politikasına gelin ve asıl suçun kendinizde olduğunu artık eskisi gibi hissedemediğinizi belki de bir süre ara vermeniz gerektiğini söyleyin. En iyisi doğruyu söylemektir. Unutmayın ki hiçbir doğru ne kadar kötü olursa olsun yalan kadar acıtmaz.

 

No Comments

Be the first to start a conversation

Leave a Reply

  • (will not be published)