Baba Olmaya Hazır Mısınız? Baba Olmaya Hazır Mısınız?
Baba olmak anne olmak gibi bir şey değildir. Kadınlar zaten doğuştan elde ettikleri annelik içgüdüsüyle hamile olmadan evvel de tecrübe kazanır ve yavrusunun bakımını... Baba Olmaya Hazır Mısınız?

Baba olmak anne olmak gibi bir şey değildir. Kadınlar zaten doğuştan elde ettikleri annelik içgüdüsüyle hamile olmadan evvel de tecrübe kazanır ve yavrusunun bakımını her şeyin üstünde tutmaktadır. Fakat erkekler için durum bu şekilde değildir. Erkeklerin baba olmaya karar vermesinden bebeğini ilk kucağına aldığı ana kadar her biri başlı başına birtakım şeylerle gizlidir. Bunun için birtakım özellikler arasında baba olmak gelmesi adına düşünülecek olunursa baba olmaya hazır olduğu zamanı tespit edemiyor. Bunun için mutlaka uzman aile hekiminden her anlamda danışmanlık hizmetini almak gerekmektedir.

Baba Adaylarının Ortak Kaygıları

Baba adaylarının kafalarındaki ortak kaygıları düşük gelirli babalar için şüphesiz bebeğin ihtiyaçlarını karşılayıp karşılayamayacak yönüyle değişkenlik göstermektedir. Bunun yanı sıra baba adaylarının ortak kaygıları ekonomik olmanın ötesinde. Sebepsiz kuruntular, bebeğin yetişme evresindeki sorumluluğu üstlenip üstlenememe kaygısı tüm baba adaylarının adeta beynini kemirmektedir. Bunun yanı sıra ileride baba adayları çocuğuna yaraşır bir baba rolü üstlenme konusunda da birtakım kaygıları bulunmaktadır. Bütünüyle bu nitelikleri değerlendirildiği zaman her anlamıyla baba adaylarının ortak kaygılarının bu olduğu ortada olan bir durumdur.

Süper Baba Rolünü Takınmak İster

Ayrıca baba adayları süper baba olmayı her şeyin üstünde tutar. Yapılan bilimsel araştırmalar bebeğin doğumundan ilk 6 aylık evresine kadar babanın çocuğunun her türlü ihtiyacını karşılamak için canını dişine takarcasına çalıştığını gözler önüne sermektedir. Bu durum dikkate alınacak olunduğu zaman da her halükarda süper baba rolünü takındıkları dikkat çeken konular arasında gelmektedir. Tümüyle ortada duran bu özellikler açısından değerlendirildiği zaman bu yönleriyle baba adaylarının her anlamda tamamen farklı özelliklerinin baba olmaya hazır mısın yer aldığı dikkat çeken özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu unsurlara dayandırılacak olunduğu zaman her yönüyle baba adaylarının bu ortak kaygıları bulunduğu dikkat çeker.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir