Erkeksen Gel
Bakalım saçlarımız neden dökülür Bakalım saçlarımız neden dökülür
ERKEKLER VE KELLİK Bilim adamları kelliğe çözüm bulduklarını söylüyorlar. Bu ne kadar kalıcı bir çözümdür bilinmez ama biz erkeklerin bu çözümü dört gözle beklediğimiz... Bakalım saçlarımız neden dökülür

ERKEKLER VE KELLİK

Bilim adamları kelliğe çözüm bulduklarını söylüyorlar. Bu ne kadar kalıcı bir çözümdür bilinmez ama biz erkeklerin bu çözümü dört gözle beklediğimiz kesin.

sacdokulmesi

Bakalım saçlarımız neden dökülür:         

Saç kişilerde birçok sebebe bağlı olarak dökülür. Dökülme sebebi kişiye göre değişim gösterir. Saç dökülmesinde tedaviye başlamadan önce dökülmenin hangi nedene bağlı olduğunu araştırmak gerekir.

Kafanın bütün bölümünde gerçekleşen saç dökülmesine genel saç kaybı denir. Kellik genel olarak kafa bölgesinde kısmi ya da tamamen oluşan saç dökülmelerine denir. Eğer ciddiye alınmaz ise ileride daha büyük geri dönüşü olmayan sonuçlar oluşabilir.

Kelliğe neden olan faktörler

Stres ve sıkıntı: Stresli ve sıkıntılı yaşam süren kişilerde oluşabilir. Bu nedenle kişi yaşantısına dikkat etmelidir. Yaşantı şekline dikkat ederek kellik sorununu en aza indirebilir.

Genetik nedenler: Aileden kaynaklanan bir durumdur. Eğer ailede kellik sorunu var ise kişi bu durumun önüne geçemez. Bu durumda kellik kişinin kaderidir.

Kel olmamak için alınabilecek önlemler

  • Protein yönünden zengin besinler tüketilmeli,
  • Saç ve saç derisine zarar veren kozmetik ürünler kullanılmamalı,
  • Stresten uzak durulmalı,
  • Alkol ve sigara kullanımı en aza indirilmeli,
  • Yüksek oranda vücuda alınan A vitamini saç dökülmesinde etkili olur.

Saçların ne kadar dökülmesi doğaldır?

Saç genel olarak ayda yaklaşık bir santim kadar uzar. Ancak bu durum kişiye göre değişkenlik gösterbilir. İlerleyen yaşla beraber saç kökleri de yaşlanarak tahrip olabilir ve saçlarda eksilme görülebilir. Normal şartlarda dökülen saç miktarı 100 adet olur ve saçlarda seyrelme olmaz. Çünkü dökülen saçların yerine yeni saçlar çıkar.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir