Bakımlı Sakal Ve Bıyığa Sahip Olmak İçin 5 Öneri Bakımlı Sakal Ve Bıyığa Sahip Olmak İçin 5 Öneri
Erkekler için önemli bir imaj unsuru olan sakal ve bıyık bakımı, erkeklerin kişisel bakımının temelini oluşturmaktadır. Tarza, isteğe ve beğeniye göre değişen sakal ve... Bakımlı Sakal Ve Bıyığa Sahip Olmak İçin 5 Öneri

Erkekler için önemli bir imaj unsuru olan sakal ve bıyık bakımı, erkeklerin kişisel bakımının temelini oluşturmaktadır. Tarza, isteğe ve beğeniye göre değişen sakal ve bıyık modelleri arasında değişmeyen tek gerçek sakal ve bıyıkların bakımlı olabilmesidir. Erkekler tarz yapayım derken ortaya bir felaket çıkmasını istemezler ve dolayısıyla modayı takip ederek ona göre saç ve sakal bakımlarına dikkat ederler. İşte size sakal ve bıyık bakımı için 5 öneri;

sakal-ve-biyik-bakimi

1-Sakal ve bıyığın en önemli besleyicisi, badem yağıdır. Haftada 1 defa uygulanan badem yağı masajları sakal ve bıyığı besler, onları güçlendirir ve daha parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar.

2-Saçlar için kullanılan şampuanların banyo sırasında sakal ve bıyık için de kullanılması, sakal ve bıyık bakımı konusunda sıkça yapılan hatalar arasındadır. Şampuanın sakal ve bıyık için kullanılmaması gereklidir. Şampuanların çoğunun içinde yağ arındırıcı maddeler vardır. Bu da cildinizin kurumasına yol açar ve tıraş sırasında cildinizde hasar oluşmasına sebep olur. Kuruyan ciltte kepekler oluşur ve bu kepekler kaşınma ile birlikte bıyığınıza ve sakalınıza dökülür. Sakal ve bıyık bakımı için şampuandan uzak durulmalı.

3-Vücudunuzun susuz kalması kepeğin oluşmasını sağlar. Yeterli su tüketilmediğinde cilt kurumaya başlar. Sakal ve bıyığınızı yıkarken suyun sakal ve bıyık köklerine ulaştığından emin olmalı ve yüzeysel bir yıkama yapmamalısınız. Köklerin su alması için sakal ve bıyığınızı yıkarken dairesel hareketlerle masaj yaparak yıkamalısınız.

4-Bıyık bakımında, her gün bıyığın taranması oldukça önemlidir. Çabuk uzayan bıyıkların fazlası makas ile düzeltilmeli, gün içerisinde kontrolleri yapılmalıdır. Bıyıkta oluşan asi ve dik kılları da düzelterek bakımlı bir bıyığa kavuşabilirsiniz.

Bakimli-biyik

5-Sakal bakımı için düzenli takip son derece önemlidir. Alt dudak çevresinde ve yanaklarda oluşan tüylenmelere dikkat etmelisiniz. Kısa aralıklarla sakalınızı toplamanız ya da toplatmanız, orantısız uzamanın önüne geçmeniz bakımlı bir sakala kavuşmak için izlenebilecek en temel yoldur.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir