Bakımlı Sakallar için 3 Öneri Bakımlı Sakallar için 3 Öneri
Sakal, erkeklerin imaj ve tarzını belirleyen ve çoğu için dış görünüşünün en önemli parçalarından biridir. Sadece evde düzenli tıraş olmak ya da berbere gitmek... Bakımlı Sakallar için 3 Öneri

Sakal, erkeklerin imaj ve tarzını belirleyen ve çoğu için dış görünüşünün en önemli parçalarından biridir. Sadece evde düzenli tıraş olmak ya da berbere gitmek sakal bakımı için yeterli değildir. Sakalın dış görünümü ve şekli kadar sağlığı da önemlidir. Hem sakalınızın görünümünü güzelleştirmek hem de cilt sorunlarıyla baş edebilmenin için 3 temel ipucu vardır:

Bakımlı Sakallar

sakal-bakimi-nasil-yapilmali.jpg

Çoğu erkek sakalları için ayrıca bir ürün kullanmayıp yüz temizleme jelleri ya da sabunlarla yüzünü yıkıyor. Ancak artık saçlar gibi sakallara da özel şampuanlar üretilmektedir. Unutulmamalıdır ki sakal derisi daha hassas olmaktadır. Bu sebeple sakal için özel bir temizleme ürünleri kullanılmalıdır. Bu sayede oluşabilecek pullanma ve kepek sorununu da önlemiş olursunuz.

Sakalınızda kepek olması durumunda sakal şampuanı uyguladıktan sonra bir süre bekletip bol suyla iyice durulamanız fayda sağlayacaktır. Durulamaya özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca sakal bakımında kullanılacak bir diğer ürün olan sakal bakım kremini sakalınıza uygulayabilirsiniz. Böylelikle sakalınızın hem sağlıklı uzaması ve yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz.

Sakal bakım yağı da sakal derisine bakım yaparak daha gür çıkması açısından faydalıdır. Genellikle badem yağı karıştırılarak elde edilen bu bakım yağlarını kozmetik reyonlarında ya da aktarlarda bulabilirsiniz. Yatmadan önce yağı sakalınıza sürüp sabah kalktığınızda bol su ile durulayınız.

Eğitimli Sakallar

erkeklerde-uc-adimda-sakal-bakimi.png

Saçlarınızı düzenli olarak tarayarak aynı yönde uzamasını sağlayıp eğitebilirsiniz. Sakallar da aynı saçlar gibi düzenli tarandığı takdirde, kıl köklerinin uyarılması sağlanabilir. Sakalların kolay taranmasını sakal bakım kremi ile kolaylaştırabilirsiniz.

Havalı Sakallar

sakal-bakimi-nasil-olur.jpg

Sakal derisi hassas olduğundan kuru havadan etkilenmektedir. Bu da kepeklenme ve pullanma yapmaktadır. Bunu önlemek için kuru havayı nemlendirmek gerekir. Evdeki kuru havayı nemlendirirken hem vücut sağlığınıza hem de sakallarınıza nemli hava sağlamış olursunuz. Bu sayede sakallarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle kışın fazla ısınan ortam da cildin kurumaktadır ve ortamın nemlendirilmesi gerekmektedir. Bunun için hava nemlendirici çalıştırabilir ya da su buharından faydalanabilirsiniz.

Bu 3 öneriyi birkaç ay düzenli olarak yaptığınızda daha sağlıklı ve bakımlı sakallara sahip olacaksınız.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir