Bir müzik aleti çalmak istiyorum. Bir müzik aleti çalmak istiyorum.
Bir müzik aleti çalmak istiyorum. Ama hiç nota bilgim yok. Başlamak için artık çok mu geç? Ne yapmalıyım? Hangi enstrümanı önerirsiniz? Yazan Ali Sungurlu... Bir müzik aleti çalmak istiyorum.

Bir müzik aleti çalmak istiyorum. Ama hiç nota bilgim yok. Başlamak için artık çok mu geç? Ne yapmalıyım? Hangi enstrümanı önerirsiniz?

Yazan Ali Sungurlu For Men’s Life Today

muzik

Bir müzik aleti çalabilmek için doğuştan virtüöz olmanıza gerek yok. Müziğe başlamak için yaş veya yetenek hiç önemli değil. Hevesli olmanız yeterli.

Öncelikle hangi enstrümana ilgi duyduğunuza karar vermelisiniz. Bu konuda kimse sizi yönlendiremez. Biz yalnızca seçeneklerinizi hatırlatabiliriz.

Gitar, tüm zamanların en popüler müzik aleti. Öğrenmek nispeten kolay olmakla beraber tüm enstrümanlar gibi emek istiyor. Elektro gitar ya da bas gitar çalmak için klasik gitardan başlamak gerekir derler, ama aslında bu bir şehir efsanesi. Klasik gitarın daha ucuz olduğu bir gerçek, fakat her gitarın çalım tekniği farklı olduğu için tam olarak hangi tür çalmak istiyorsanız, onunla başlayabilirsiniz.

Popülerlik açısından gitarı piyano ve vurmalı çalgılar takip ediyor. Özellikle otuzlu yaşlardaki beyaz yakalılar arasında davul oldukça revaçta.

Kursa gitmek isteyenler bir aylık kurs için ortalama 100 TL, özel ders almak isteyenler ise ders başına 50-100 TL arası bir parayı gözden çıkarmalı. Özel ders ile daha hızlı ilerleme sağlanabilir, ama bu tamamen kişinin kendisine bağlı. Yeterince emek ve zaman ayırabilecekseniz internetten kendi kendinize bile öğrenebilirsiniz.

Bir müzik aleti çalmak için mutlaka nota bilmek gerekir diye bir kural yok. Örneğin gitar için, basılması gereken notayı sayılarla gösteren tablar da işinize yarayacaktır. Tabii nota bilmek her zaman iyidir, zira müziğin alfabesi notalardır.

Gerçekten öğrenmek isterseniz, günde en az bir saat çalışarak bir parçayı üç ayda gayet güzel çalmaya başlayabilirsiniz.

Kendinize güvenin!

admin

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir