Bu Kavga Bitmez: Slip vs. Boxer Bu Kavga Bitmez: Slip vs. Boxer
Erkeklerin kadınlar kadar giyime dikkat etmedikleri kabul edilebilir bir gerçek olsa da, bir erkek için iç çamaşırın seçimi her zaman önemlidir. Bir erkeğe slip... Bu Kavga Bitmez: Slip vs. Boxer

Erkeklerin kadınlar kadar giyime dikkat etmedikleri kabul edilebilir bir gerçek olsa da, bir erkek için iç çamaşırın seçimi her zaman önemlidir. Bir erkeğe slip mi boxer mı diye sorsanız hem slip hem de boxer cevabı alamazsınız. Ya boxer giyilir ya da slip, bunun ortası asla olmamıştır.

Erkeklerin çocukluklarından beri bebek bezinden başlayan iç çamaşır serüveni slip giyerek başlar. Bu konuda çocuk doktorları bile ikiye bölünür. Kimisi slip iç çamaşırın daha sağlıklı olduğunu söylerken, kimisi boxer giymenin daha sağlıklı olduğunu düşünür. Bu tartışmalar asla son bulmaz.

erkek-boxer

Boxer Mı? Yoksa Slip mi ?

Boxer mı daha sağlıklı slip mi? Bunun cevabı asla bilinemeyecek. Önemli olan nasıl rahat hissettiğiniz. Slip iç çamaşırın revaçta olduğu dönemlerde boxer çok da bilinmeyen bir iç çamaşırı modeliydi. Reklamlarda sıkça karşımıza çıkan modellerin kısa şort olarak bize tanıttığı boxer 90’larda moda olmaya başladı. Büyük bir çıkışa geçen ve herkesin boxer giydiği bu dönemlerde slip unutuldu. Pazarlarda satılan slipler yerini keten boxerlara bıraktı. Tam slip iç çamaşırı tarihe geçti derken son yıllarda yeni modellerle birçok marka tarafından piyasaya tekrar sürülmeye başlandı. Bu sefer de slip modeller tekrar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Marka Marka Boxer ve Slipler

Bu tarihlerde spor malzeme markaları Adidas ve Nike başta olmak boxer modeller üretilmeye başladı. Hemen hemen her iç giyim markası boxer modelleri piyasaya sürdü. Calvin Clein, Tommy Hilfiger, Lacoste, Polo ve H&M gibi dünyaca ünlü markalar birbirinden renki boxerlar üretmeye başladı. 2000’lerde gençler için basılan mizah yüklü baskılı boxer modelleri bolca satıldı. Dünyaca ünlü markaların bu üretim potansiyeli boxer iç çamaşır modelinin, slip iç çamaşır modelinin yerini almasını sağladı. Yıllar sonra değişikliğe gitmek isteyen markalar bu sefer slip modele ağırlık vermeye başladılar. Erkek boxer markaları, slip modellerin artık tercih edilemeyeceğini düşünmüş olacak ki, boxer modellerini gün geçtikçe daha da fazlalaştırıyor. Kareli, baskılı ve düz renklerde bol desen ve renk modelleriyle uzun bir süre boxer ve slip savaşı devam edecek gibi görünüyor.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir