Casual Giyim Tarzı Önerileri Casual Giyim Tarzı Önerileri
Gündelik hayatın en çok zaman geçirilen yeri olarak iş alanları göz önünde bulundurulduğunda ortaya erkekler için ofis stili nasıl olmalı sorusu ortaya çıkıyor. Ofis... Casual Giyim Tarzı Önerileri

Gündelik hayatın en çok zaman geçirilen yeri olarak iş alanları göz önünde bulundurulduğunda ortaya erkekler için ofis stili nasıl olmalı sorusu ortaya çıkıyor. Ofis stilinin ana teması erkek casual giyim tarzıyla oluşuyor. Bu stil tarzı uzun zamandır Smart casual erkek giyimi ve business casual erkek giyimi şeklinde ayrılıyor.

Casual Giyim Nedir?

Erkek casual giyim günümüzde çok sık kullanılan bir tarz kavramı olarak dilde yer edinmektedir. Amerikan kültüründeki cuma günü serbest giyim uygulaması olarak bilinen ‘Free Friday’ kavramıyla başlamıştır. Casual giyim resmi olmamasıyla birlikte şık, gündelik ve rahatlık temalarını içermektedir. Genelde ofis stili olarak kullanılan bu tercih tabi ki iş yeri kurallarına göre sınırlandırılabilmektedir.

Business Casual Giyim Hangi Ayrıntıları Barındırıyor?

 

Business casual erkek giyimi takım elbise olmadan şık bir tarz oluşturma şeklinde düşünülebilir. Bu giyim tarzında kumaş pantolon daha çok tercih edilmektedir. Üst giyim tercihi olarak pastel spor gömlekler ve sade desenlerden oluşan slim fit gömlekler tercih edilebilir. Ayrıca gömlek üzerine ince kazaklar ve isteğe göre ceketler kullanılabilir. Kravat bu giyim şeklinde tamamen kişisel isteğe bağlı olarak yer almaktadır. Jean pantolon, tişört ve spor ayakkabı tercihi bu giyim tarzında tercih edilmemesi gereken ayrıntılardır.

Smart Casual Giyim Nasıl Olmalı?

Erkek casual giyim tercihlerinin diğer bir seçeneği olarak yer alan smart casual daha geniş ve zevke göre değişiklik gösterecek bir stildir. Smart casual erkek giyimi jean pantolonu seçeneğini de barındırıyor fakat sade ve desensiz olması gerekiyor. Pantolon üzerine renkli gömlekler ile birlikte tişört de giyilebilmekte. Ceket şartı bulunmuyor ancak vücuda uygun ve stili tamamlayıcı olarak kullanılabilir. Kıyafete uygun oluyorsa spor ayakkabı tercihi yapılabilir ve bu tarz biçiminin en büyük tamamlayıcı parçalarının aksesuarlar olduğu bilinmektedir.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir