Erkeksen Gel
Cinsel İlişki Sırasında Kadınlardan Bulaşan Hastalıklar Cinsel İlişki Sırasında Kadınlardan Bulaşan Hastalıklar
Cinsel İlişki Sırasında Kadınlardan Bulaşan Hastalıklar Kadın ve erkeğin cinsel birlikteliği sırasında vücutta bulunan bazı hastalıklar bulaşabilmektedir. Korunmaya yeteri kadar önem vermemek bunun en... Cinsel İlişki Sırasında Kadınlardan Bulaşan Hastalıklar

Cinsel İlişki Sırasında Kadınlardan Bulaşan Hastalıklar

Kadın ve erkeğin cinsel birlikteliği sırasında vücutta bulunan bazı hastalıklar bulaşabilmektedir.

Korunmaya yeteri kadar önem vermemek bunun en önemli sebeplerinden biridir. Cinsel ilişki sırasında kadınlardan bulaşan hastalıklar farklı özelliktedir ve fark edildiği anda tedavi dilmeye başlanmalıdır.

hiv

Genital Uçuk -Herpes

Genital uçuk yaygın olarak kaşıntı ve ağrılı uçuklar olarak görülür. Sivilce şeklinde meydana gelen oluşum sonra ağrıyla beraber yaraya dönüşür. Müdahale olmadan kendiliğinden de iyileşir, ama tekrarlar. Tedavisi uzun zaman gerektirir ve zordur. İdrar yollarında hastalıklara neden olabilir.

genital-ucuk-herpes

Siğiller ve Deri Kabarıklıkları 

Üreme organlarının dış bölümünde, makat ve idrar kanalının dışa yakın bölümlerinde yaygın görülen et kümeleri şeklinde oluşan bir hastalıktır. Hastalık ağrısızdır ancak tedavi edilmezse kümeler büyür ve diğer organlara da zarar verebilir. Makatı tıkama riski vardır.

cinsel-yolla-bulasan-hastalilkar

Hepatit – B

Hepatit B virüsü kanla ve cinsel yolla bulaşan hastalık olarak kendini gösterir. Kendi içerisinde çeşitleri vardır.    Karaciğerde büyüme,  idrar renginde koyulaşma ve sarılık, ateş, kusma gibi bazı belirtileri vardır.

Bu hastalığın karaciğere zarar verdiği aşamasıdır. Bazen kanda virüs bulunur ama karaciğere zarar vermeyebilir. Bu açıdan kontrol altında tutulması gereken ve tedavisi gereken bir hastalıktır. Vücudu güçlendiren takviyeler alınmalıdır.

Upset young couple having marital problems or a disagreement lying side by side in bed facing in opposite directions ignoring one another. Interracial couple, Asian woman, Caucasian man.

AİDS – HIV Virüsü

Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan en riskli olandır. Kana temas eden araçlar yoluyla bir insandan diğerine geçebilir. Virüs vücuda girdikten sonra 5-10 yıl gibi bir süre sonrasında AIDS hastalığı olur. Kesin bir tedavisi olmayan hastalıktır. Vücudun savunma sistemini bozar ve sürekli halsizlik, uzun süreli ateş, sebebi bilinmeyen kilo kaybı, gece terlemeleri, cinsel organda yaralar şeklinde belirtilere sahiptir. Vücuda devamlı güçlendirici destek verilmelidir. Ortak kullanılan eşyalardan hastalık bulaşmaz ama kanama yoluyla bulaşır. Korunmasız cinsel ilişkiden katiyen kaçınılmalıdır.

Editor

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir