Cinsel Narsizm ve Aldatma Arasındaki Yakın İlişki Cinsel Narsizm ve Aldatma Arasındaki Yakın İlişki
Erkeklerde Aldatma Duygusu niçin ortaya çıkıyor? Bu soruya ilişkin yapılan araştırmalarda çıkan sonuçlara göre sadakatsizlikte en etken durumlardan bir tanesi olarak cinsel narsizm gösterildi.... Cinsel Narsizm ve Aldatma Arasındaki Yakın İlişki

Erkeklerde Aldatma Duygusu niçin ortaya çıkıyor? Bu soruya ilişkin yapılan araştırmalarda çıkan sonuçlara göre sadakatsizlikte en etken durumlardan bir tanesi olarak cinsel narsizm gösterildi. Cinsel narsizm yani cinsel yetenekleri konusunda güven duyguları çok yüksek olan erkekler, partnerlerini aldatmaya daha eğilimli oluyorlar. Bu duyguya sahip olan bir erkek kendisinde var olduğunu düşündüğü yeteneklerini farklı kadınlar üzerinde kullanarak tatmin olma isteği duyabiliyor. Cinsel olarak narsistik olarak değerlendirilen erkeklerin bazı ortak özellikleri bulunmaktadır:

Cinsel Olarak Tatmin Olmazlar

Erkekler Neden Aldatır? Araştırmalara göre cinsel narsizmi olan erkeklerin eşleriyle ya da başkalarıyla tatmin olabilmeleri çok zordur. Bu rahatsızlık nedeniyle hissettikleri yoğun duygular onların partnerleriyle empati kuramamalarına neden olur. Böyle bir durumda da sağlıklı bir iletişim kurulması imkansız hale gelmekte ve erkek eşini aldatma yolunu seçmektedir.

Aldatmaya Hakları Olduğunu Düşünürler

Kimi erkeklerde aldatma eylemlerinden ötürü hiç pişmanlık duymuyor olma durumunu fark ettiniz mi? Bu erkekler aldatmanın eşlerine verdikleri psikolojik zararı farkında değillerdir ve zaten bunu umursamazlar. Onlara göre erkeklerin doğalarında olan bir durumu bu kadar büyütmek kadının hatasıdır. Bir ilişkileri olsa bile başka kadınlarla cinsel ilişkiye girmenin hakları olduğunu düşünürler.

Kadını Suçlu Hissettirler

Cinsel olarak narsistik olan erkeklerin kendilerini her konuda haklı görmeleri beklenen bir durumdur. Eğer aldattıysa ve bunda bir suçlu varsa o kişi asla kendisi değildir. Kendisini suça iten kadındır çünkü onun gibi mükemmel cinsel yetenekleri olan birini tatmin edememiştir. Bu erkeklerin evlilik ve ilişkilerinde mutluluğu bulmaları söz konusu değildir.

Ne Kadar Çok Kadınla Olurlarsa O kadar Güçlü Hissederler

Cinsel narsizme sahip olan erkeklerin beraber oldukları kadın sayısı onlar için güç göstergesidir. Ne kadar çok kadını birlikte olmaya ikna ederlerse o kadar iyi olduklarını düşünürler. Aslında hiçbir ilişkilerinde doyumlu değillerdir…

Cinsel İstismara Yatkındırlar

Erkek Aldatma Nedenleri arasında yer alan cinsel narsizm, aynı zamanda cinsel istismara da yol açar.  Bu erkeklerin empati yetenekleri yoktur ve karşılarındaki kadının duygularını önemsemezler. İstediklerini elde etmek için manipülasyona başvururlar. Kadın ona inandıysa bunu onun aptallığı olarak görüp, kendilerini güçlü hissedebilirler.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir