Çocukken Erkeklerin İzlediği Çizgi Filmler Çocukken Erkeklerin İzlediği Çizgi Filmler
Çizgi filmler ve oyuncaklar birçok çocuğun geleceğine etki ederler. Çünkü çocukların hayal güçlerini çalıştırmasında aşırı derecede önem sahibidirler. Her şey Pokemon ile başladı. Çok... Çocukken Erkeklerin İzlediği Çizgi Filmler

Çizgi filmler ve oyuncaklar birçok çocuğun geleceğine etki ederler. Çünkü çocukların hayal güçlerini çalıştırmasında aşırı derecede önem sahibidirler. Her şey Pokemon ile başladı. Çok cazibe doluydu. Pokemon çizgi filmi çıkana kadar bir sürü çizgi filmi vardı şüphesiz. Lakin Pokemon ana haberlere kadar çıkmayı başarmıştı. Özellikle de erkekler de çok ciddi bir izleyici taraftarı vardı.

pokemon-izledigimiz-cizgi-filmler

Şimdi ki çizgi filmlerin cazibesinden oldukça daha fazlaydı, 1990 döneminin çizgi filmleri. Belki de teknolojinin bu kadar elimizin altında olmamasından yahut gelişmemesinden kaynaklıydı. Şimdi çocuklar çizgi filmleri yerine muhtelif bilgisayar oyunları oynayarak hayal güçlerinin katilleri oluyorlar. Oyuncak oynayanlar bile azaldı. Ağırlıklı tablet ve oyunları var. Konumuza dönecek olursak. Erkeklerin ağırlıkla izlediği çizgi filmlere biraz değinelim.

Pokemon; Gerek çizgi filmiyle, gerek tasolarıyla mahalle aralarının kuşkusuz en popüleriydi. Çok çocuk mahallede tasolar yüzünden çeşitli duygu geçişleri yaşamıştır. Üzülmüş, gülmüş, umutlanmış gibi gibi duygular arası gidip gelmeleri olmuştur. Örümcek adam ve Batman; Süper kahraman olmak her çocuğun hayalidir zaten. Sınırsız güçlere kavuşup uçmak, zıplamak ve benzeri bir sürü eylem yapıp milleti dövmek gibi hayaller. Tabi fazla kaptırıp camdan “uçabiliyor muyum ben acaba” dedikten sonra atlayanlar da vardır. Bunlar başarısızlıkla sonuçlanmıştır asla denemeyin!

red-kit-90lar-cizgi-filmler

 

 

Ve tabi ki Red Kit; “Yalnız kovboy” başlığı altında oldukça zihinlerimize kazınmıştır. Çocukları iyi ve adaletli biri olmaya teşvik ettiği bir gerçek. Ancak bunu hukuk yollarıyla değil, silahla yapmaları gerektiğini de vurgulayan bir anlatım tonu vardı. Eh bu da doğru değildi. O yüzden erkek çocukları boncuklu tabancalara hücum etmişlerdi.
Nihayetinde oyuncakların ve çizgi filmlerin çocukların üzerinde çok büyük etkisi olmuştur ve hala olacaktır. Erkek çocuklarının Batman, Örümcek Adam, Pokemon ve benzeri çizgi filmlerine çok ayrı düşkünlüğü vardır. Bu yüzden hem çok kavga etmiş, hem de çok mutlu anlar yaşadıkları olmuştur. Çizgi filmlerin cazibe dolu karakterleri hep çocukları mest etmiştir.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir