Çok Cinsel Deneyim Evlilik Hayatını Nasıl Etkiler? | Erkeksen Gel
Çok Cinsel Deneyim Evlilik Hayatını Nasıl Etkiler? Çok Cinsel Deneyim Evlilik Hayatını Nasıl Etkiler?
Cinselliğin ilk tecrübesini ortalama 16-18 yaş arası ergenlikten yeni kurtulan bireyler yaşamaktadır. Kültür, din, nüfus, sosyal hayat vb. faktörlerden dolayı cinsellik her ülkede farklı... Çok Cinsel Deneyim Evlilik Hayatını Nasıl Etkiler?

Cinselliğin ilk tecrübesini ortalama 16-18 yaş arası ergenlikten yeni kurtulan bireyler yaşamaktadır. Kültür, din, nüfus, sosyal hayat vb. faktörlerden dolayı cinsellik her ülkede farklı karşılanmakta ve o ülkedeki insanların kişiliğine göre değişmektedir. Evlilik dışı gerçekleşen bu eylem kimisine tecrübe gibi görünse de kimi insanları da pişmanlığa sürükleyebilir. Hayatın en büyük hazzı bilinen cinsel ilişkiyi bakalım ünlü düşünürler nasıl tanımlamış.

Friedrich Nietzsche: Cinsellik karşıdaki insanın zihni ve bedeni üzerinde mutlak hâkimiyet kurmak için duyulan arzudur.

Sharon Stone: Kadınlar orgazm taklidi yapabilirler. Ama erkekler tüm ilişkiyi taklit edebilirler.

Indiana Bond: Gerçek olan ‘Hadi sevişelim’ diye başlanılan değil, büyük bir tutkuyla istemsiz olarak başlanılan sex gerçektir.

Evlilik öncesi cinselliğin avantajları

Evlilik dışı cinsel ilişki başlanıldığından evliliğe kadar olan sürede ne kadar çok yaşanmış ise bu bir tecrübedir. Evlilik süresince karşılıklı olarak tatmin etme oranı yüksektir. Yabancılaşma, heyecan, korku vb kötü duygular yaşanmaz. Karşılıklı anlaşarak, kıskanmadan, geçmişe takılmadan devam eden evlilik hayatı aşkın sevginin harmanlanmasıyl