Çorap Seçerken Bu 3 Kurala Dikkat! Çorap Seçerken Bu 3 Kurala Dikkat!
Erkek dediğin, her konuda dikkatli olmalıdır. Basit bir jean ve t-shirt kombinin de dahi, çorabına kadar özen göstermelidir. Malum, bir erkeği her zaman ince... Çorap Seçerken Bu 3 Kurala Dikkat!

Erkek dediğin, her konuda dikkatli olmalıdır. Basit bir jean ve t-shirt kombinin de dahi, çorabına kadar özen göstermelidir. Malum, bir erkeği her zaman ince detaylar ön plana çıkarır. Bu ince detaylardan biri de çorap seçimidir ve bu yazımızda 3 adımda doğru çorabı seçebilmeniz adına sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

 

1) Tarzınızı Öne Çıkaran Çorap Seçimleri

 

“Benim kendime ait özel bir tarzım var!” Diyorsanız, çorap seçiminde biraz daha hafif seçimler yapabilirsiniz. Amaç, çorabın dikkat çekmesini önlemek, doğrudan giyim tarzını öne çıkarmaktır. Bunun içinde, üst giyim konusunda tercih ettiğiniz renk tonlarından daha koyu, ayakkabınızın renginden ise, daha açık bir çorap tercih edebilirsiniz. Bu sayede, giyiminiz arasında kalan çorabınız doğrudan dikkat çekmeyecektir.

 

2) Doğru Kombin, Doğru Çorap Uyumu

 

Birçok erkeğin en temel hatayı yaptığı aşama kombinlerde ki çorap seçimleridir. Örneğin, üst giyim konusunda mükemmel bir kombin yakalanmıştır ve alt kısımda giyilecek her ayakkabı, eğer renk tonları uyumlu ise sorun yaratmayacaktır. Lakin, bilinçsiz olarak yapılacak olan en ufak çorap seçimi, tüm bu uyumu ortadan kaldırmaktadır. Bunu önlemek için, eğer takım elbise giymiyor iseniz, çoraplarınızı ufak boyutlarda tutmanız size yardımcı olacaktır. Yanlış bir seçim dahi olsa, çorap arada gözükmeyecektir.

 

3) Spor Giyim ve Baklavalı Çoraplar

 

Spor giyim konusunda neredeyse takıntılı olan erkekler için, siyah renkli çoraplar bir kâbustur. Tüm sportmen ve çekici erkek havasını bir anda yok edebilir. Bu nedenle, eğer spor giyimi tercih ediyorsanız, baklavalı çorapları ve beyaz rengi tercih edebilirsiniz.

 

 

Erkek Moda

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir