En Popüler 4 Cinsel Mit En Popüler 4 Cinsel Mit
Cinsel Mit Ne Demektir? Cinsel mitler nedir? Öncelikle MİT in ne anlama geldiğini açıklayalım. Mit mitoloji kelimesinin kısaltılmış halidir. Mitoloji ise içinde efsanelerin olduğu,... En Popüler 4 Cinsel Mit

Cinsel Mit Ne Demektir?

Cinsel mitler nedir? Öncelikle MİT in ne anlama geldiğini açıklayalım. Mit mitoloji kelimesinin kısaltılmış halidir. Mitoloji ise içinde efsanelerin olduğu, doğrulukları kanıtlanmamış ama toplumun bir kısmı tarafından kabul gören söylemlerdir. Öyleyse cinsel mitleri şöyle açıklayabiliriz; Cinsellikle ilgili içinde cinsel efsaneler barındıran, tolumun doğru olarak bildiği ama yanlış olan kulaktan dolma cinsel bilgilerdir.

cinsel-mit.jpg

Cinsel Mitlerin Zararları Var Mıdır?

Cinsel mit ve onun yarattığı baskıdan dolayı kişiler, abartılı cinsel beklentiler içine girebilir, bilinmeyenin yaratığı korku ve kaygılar sonucunda yetersizlik ve suçluluk gibi duygulara kapılabilir, başarısızlık korkusu ile ruhsal ve cinsel ilişki bozukluğu gibi sorunlar yaşamalarına neden olabilirler.

Toplumca doğru bilinen ama yanlış olan cinsel mitlerden en popüler 4 miti sizler için derledik.

cinsel-mit-nedir.jpg

Ne kadar Büyük O Kadar İyi!

Sertleşmiş büyük penis eski dönemlerden beri erkekliğin gücünü temsil eder. Bununla ilgili geçmişten günümüze gelen birçok tarihi eser vardır. Bu mit akıllarda penis için; Ne kadar büyük o kadar iyi! Algısını yaratır, Bundan dolayı erkekler penis boylarıyla ilgili endişeye kapılırlar. Çevrelerindeki diğer erkeklerle ile kıyas halindedirler. Fakat bu doğru değildir. Küçük penis cinsel yaşamdaki yetersizlik anlamına gelmez. Penisin boyu hazzı ve doyumu etkilemez. Bu yanlış algılardan kurtulup hazza odaklanmak cinsel ilişki kalitesini artıracaktır.

Boşalmazsa Acı Verir!

Penis sertleştiğinde mutlaka boşalmalıdır. Bu cinsel mit yanlıştır. Penisin boşalmadığında ağrıyacağına inanılır. Bu durum doğru değildir.

Boşalma Öncesinde Erkek Geri Çekilirse Kadın Gebe Kalmaz

Bu cinsel mite inanan ve kazara hamile kalan birçok kişi vardır. Gebeliği önlemek için birçok korunma yöntemi vardır. Bu yöntemlerden faydalanmak en sağlıklısıdır.

Sakın Yapma! Bebek Zarar Görür!

Hamileyken kurulan cinsel ilişki bebeğe zararlıdır. Bu mit sayesinde birçok çift cinsellikten ve birbirinden uzaklaşmıştır. Doktorunuz aksini söylemedikçe hamilelikte ilk 6 ay içerisinde kurulan cinsel ilişki için herhangi bir sakınca yoktur. Bunlara benzer daha nice cinsel efsaneler vardır.

cinsel-mit-degerlendirme-formu

admin

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir