Erkeğin Evinde Sahip Olması Gereken 7 El Aleti Erkeğin Evinde Sahip Olması Gereken 7 El Aleti
Erkekler, çoğu zaman tadilat işlerinde her ne kadar başarısız olsalar da, tadilatı en iyi kendilerinin yapabileceğini ve bir tamir ustasına ihtiyaçları olmadıklarını düşünmeden yapamıyorlar.... Erkeğin Evinde Sahip Olması Gereken 7 El Aleti

Erkekler, çoğu zaman tadilat işlerinde her ne kadar başarısız olsalar da, tadilatı en iyi kendilerinin yapabileceğini ve bir tamir ustasına ihtiyaçları olmadıklarını düşünmeden yapamıyorlar. Durum bu şekilde olunca da, tamirci ruhlu erkeklerin evlerinde bazı tadilat ve el aletleri baş köşeye sıra sıra diziliyor. Türkiye’deki birçok erkeğin tamirci ruhlu erkekler olduğu varsayılınca da, erkeklerin evlerinde baş köşeye dizmesi gereken bazı el aletleri bulunuyor. İşte o el aletleri arasında olmazsa olmaz 7 el aletinin listesi:

erkeklerin-ev-aletleri

Çekiç: Erkeklerin çoğu zaman tablo, duvar süsü, çerçeve gibi eşyaları duvarlara asmakla meşgul olduğu su götürmez bir gerçektir bu nedenle bu eşyaları asmak için gereken çiviler, çekiç yardımıyla çakılmaktadır.

Pense: Bazı eşyaların gevşeyen kısımlarını sıkılaştırmak için sıkça kullanılan pense, erkeklerin tadilat için hazine kutusuna koydukları el aletlerinden bir diğeridir.

Kerpeten: Takım çantasında yerini alan bir diğer el aleti ise kerpetendir. Duvara astığı tabloyu yanlış asan erkeklerin çiviyi yerinden çıkarmak zorunda kaldığı durumlar başta olmak üzere dişçi korkusu olan erkeklerin dişlerini çekmek istemeleri gibi durumlarda da kullanılabilmektedir.

Matkap: Elektrikli bir el aleti olan matkap, erkeklerin evlerinin garajlarında bulundurması gereken bir diğer el aletidir. Sıklıkla delik veya havşa açma işlemlerinde kullanılmaktadır.

Kargaburun: Uç kısmının gagaya benzemesinden dolayı bu ismi alan kargaburun, sıklıkla elektrik ve elektronik tamiratlarında kullanılmaktadır.

Yan Keski: Kabloları sıyırmak, telleri ve benzeri malzemeleri kesmek için kullanılan yan keski, erkeklerin takım çantalarında yer alan olmazsa olmaz el aletlerindendir.

ev-aletleri-fiyatlari

Tornavida: Vidaları sökmek, takmak, gevşetmek veya sıkmak için kullanılan tornavidalar, erkeklerin neredeyse ellerinden düşmeyen bir el aletidir. Birçok farklı nitelik ve boyutlara sahip olan tornavidalar için bazı erkekler tarafından ayrı bir takım çantası bile oluşturulabilmektedir.

Tadilat işlerine oldukça meraklı olan ve tamirci ruhu olan erkekler, kendilerine yeni bir takım çantası aldıktan sonra içerisine bu el aletlerini sırayla ve özenle dizebilir ve tabloyu yanlış simetriyle asmanın tadını çıkarabilirler!

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir