Erkeğin Güzellik Sırrı: Sakal Erkeğin Güzellik Sırrı: Sakal
Hiç şüphesiz bir kadın için saçı ne kadar önemli ise sakal da bir erkek için o kadar önemlidir. Kendi yüz hatlarına uygun sakal modelini... Erkeğin Güzellik Sırrı: Sakal

Hiç şüphesiz bir kadın için saçı ne kadar önemli ise sakal da bir erkek için o kadar önemlidir. Kendi yüz hatlarına uygun sakal modelini bulup, uygulayan ve kendisine yakışan bu sakal modelini uygun saç stili ile taçlandıran erkek şüphesiz tüm kadınların her gün caddede, sokakta, evde, işte kısacası her yerde görmeyi arzuladığı erkek tipidir. Yüz şekline en uygun sakal modeline sahip bir erkeğin sakalsız bir erkeğe oranla daha yakışıklı ve karizmatik olması kaçınılmazdır. Bu yüzden erkeklerin sakallı olmayı tercih etmelerinin en büyük sebebi kadınların da sakallı erkekleri sakalsız erkeklere oranla daha erkeksi ve çekici bulmalarıdır.

erkek-sakal

Her erkeğin kendine ait bir yüz şekli vardır öncelikle kişi kendi yüz şeklini iyi bilmeli ve daha sonra kendi yüz şekline uygun sakal modelleri tercih edilmelidir. Peki, yüz şekillerine göre sakal modelleri hangileridir? 2017 yılının sakal modası uzun sakal modeli mi yoksa kısa sakal modeli midir?

Yüz Şekillerine Göre Sakal Modelleri

erkeklerde-sakal-modelleri

Öncelikle şu unutulmamalıdır ki yüz şeklinize en uygun sakal modeli seçilerek birkaç hamlede arzu edilen modern görüntüye kavuşulabilir. Eğer yüzünüze en uygun sakal modelinin hangisi olduğu hakkında karar veremiyorsanız sizler için birkaç öneride bulunalım. Oval yani yuvarlak diye tabir edebileceğimiz yüze sahip erkekler kendilerini daha erkeksi gösterecek modeller tercih etmelidirler. Yuvarlak yüze sahip erkeklerin yanakları daha dolgun olduğu için uzun sakal yerine kısa sakal tercih etmeleri onlara daha karizmatik bir görünüm kazandıracaktır. Uzun bir yüz hattına sahipseniz kesinlikle saçınızın ve sakalınızın çizgilerinin karışmaması gerekir. Uzun yüze sahip olan erkeklere, yuvarlak yüze oranla daha gür ve kısa sakal modelleri önerilir. Üçgen bir yüz stiline sahip olan erkeklerde ise durum biraz farklıdır. Yüzlerinin çene kısımları daha ince olacağı için uzun ve gür sakal tercih edebilirler. Dağınık saç modeli ile kullanıldığında daha çekici bir hava katacaktır. Eğer dikdörtgen bir yüzünüz varsa bu yüz hattı daha köşeli olacağından kaba ve uzun sakal modeli tercih edilmez. Kirli sakal diye tanımladığımız model bu yüz tipine en uygun sakal stilidir.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir