Erkek Giyiminde Renk Uyumu Neden Önemlidir? Erkek Giyiminde Renk Uyumu Neden Önemlidir?
Erkek giyimi kadınlardaki gibi aşırı teferruata sahip olmadığından dolayı belli başlı bir takım dikkat edilmesi gereken nokta vardır. Bunların en başında ise kıyafetlerdeki renk... Erkek Giyiminde Renk Uyumu Neden Önemlidir?

Erkek giyimi kadınlardaki gibi aşırı teferruata sahip olmadığından dolayı belli başlı bir takım dikkat edilmesi gereken nokta vardır. Bunların en başında ise kıyafetlerdeki renk uyumudur. Bu uyumun gösterilmesi ile erkek hem cinslerine veya karşı cinse kendine baktığı ve özendiği mesajını temel olarak vermiş olur.

Birbirini tamamlayan giysiler

Beyaz bir gömlek altına mavi bir pantolon giydiğinizi düşünelim ancak ayakkabılarınız taba renginde olsun. Bu örnekteki giyim, gözü tırmalayıcı ve rahatsız edicidir. En azından erkeklerin klasik rengi olan siyah giyilebilir olarak görülse bile, aslında pantolona veya gömleğe uyumlu bir ayakkabı tercih edilmelidir. Yine kullanılan kemer, saat ve cüzdan gibi aksesuarlarda yine aynı mantıkla kullanıma dâhil edilmelidir. Bu sayede kıyafetlerde renk uyumu sağlanmış olacaktır.

Renk uyumu demek tamamı ile aynı renkleri kullanmak demek değildir. Örneğin karışık renkli ve desenli bir tshirt giyindiyseniz, pantolonunuzu bu tshirtteki desenlerden bir tanesinin renginde seçip kombin yapmayı deneyebilirsiniz.

Önceki kıyafetlere uygun alışverişler

En son yapıyor olduğunuz alışverişinizde gardırobunuzda yer alan giysilerinize uygun şeyleri hayal ederek alım yapmanız durumunda çok daha çeşitli giyinebileceğiniz bir dolabınız olacaktır. Kıyafetlerde renk uyumu sağlamanın belki de ilk şartı alacağınız şeyleri zihninizde önceki kıyafetlerinizle kombinasyon yaparak gözünüzde canlandırmanızdır. Aksi durumda her alış verişiniz ya birbirine benzer kıyafetler almanıza veya dolabınıza uygun olmayan parça kıyafetiniz nedeniyle yeni alışverişlere çıkmanızla son bulacaktır.

Örneğin pantolonu yırtılan lacivert takımınızın ceketine farklı düğmeler diktirip blazer tek ceket haline getirebilir ve uyum gösterecek gri bir tek pantolon alarak yeniden ve daha yaygın kullanabileceğiniz bir hale getirebilirsiniz.Düzenli olarak bazı mağazaları takip etmeniz size neyin eksik olduğu ve neyi almanız gerektiğine ilişkin ciddi ipuçları sunacaktır.

 

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir