Erkek Giyiminde Renk Uyumu | Erkeksen Gel
Erkek Giyiminde Renk Uyumu Erkek Giyiminde Renk Uyumu
Şık görünmek için pahalı kıyafetler almaya gerek yok. Doğru renk uyumu yakalandığında gayet tarz sahibi ve şık görünebilirsiniz. Doğru renk uyumu yakalamak ise aşağıdaki... Erkek Giyiminde Renk Uyumu

Şık görünmek için pahalı kıyafetler almaya gerek yok. Doğru renk uyumu yakalandığında gayet tarz sahibi ve şık görünebilirsiniz. Doğru renk uyumu yakalamak ise aşağıdaki hususları belirttiğimiz şekilde uygulamayla mevcut.

Renk Seçiminde Olmazsa Olmaz Noktalar

Alt ve üst kıyafetleri aynı renk giymek ve tarz sahibi yapmayacağı gibi şık bir erkek görünümü de sağlamaz. Kıyafetlerde ya aynı rengin farklı tonları ya da kontrast açısından birbirine zıt renkler tercih etmek gerekir. Ayrıca ten renginde olan kıyafetler seçildiğinde kişileri bitkin ve soluk gözükerek olumsuz enerji yaymaktadır. Diğer bir husus ise mevsimlere göre renk seçiminin önemidir. Kışın renk seçimi pastel ve koyu renkler olmalı yazın ise renk seçimlerinde daha canlı renkler tercih edilmelidir. erkek kıyafet kombinleri nasıl yapılır hususları aşağıdaki gibi belirtilmiştir.

Mavi ve Kahverengi Renklerin Uyumu

Erkek giyiminde en çok kullanılan renkler genelde Kahverengi ve mavi renk tonları olmaktadır. Bu renkleri kullanılarak doğru kıyafet kombinlemesi yapılırsa ortaya mükemmel sonuçlar çıkabilir. Özellikle bu renk uyumları arasında açık mavi ile açık kahve tonları lacivert ile de koyu kahve tonları birbirine oldukça uyumludur.

 

Yeşil ve Kahverengi Renkleri Uyumu

Toprak tonlarında olan yeşil ve kahverengi tonlarıyla son derece şık kombinler  oluşturulabilir. Genellikle kahverengi pantolon üstüne ne giyilir erkek konusunda  bilinmelidir ki Kahverengi ve koyu yeşil tonları kıyafetlerde son derece şık durmaktadır.

Gri Tonları ve Siyah Renkleri Uyumu

Siyah ve Gri renklerden oluşan kombinler modası hiçbir zaman geçmemektedir. Ayrıca siyah ve gri renklerin yanında beyaz renkte kullanılırsa harika bir üçlü bir kombinasyon oluşturularak erkeğe sportif ve erkeksi bir imaj verir.

Aynı ya da Yakın Renklerle Kombinler Oluşturmak

Aynı renkte kıyafetleri genellikle altta üste kullanmak şık bir tarz değildir. Ancak aynı rengin farklı tonları ya da birbirine yakın renkler kullanılarak şık kombinler de elde edilebilmekte.

Beyaz ve Pastel Tonlu  Renk Kombinleri

Beyaz Renk her zaman tercih edilen modası geçmeyen renklerdendir. Bu nedenle her türlü kombinde hayat kurtarıcı renklerden bir tanesi de beyaz renktir. siyah pantolon üstüne ne giyilir erkek sorusuna cevaben farklı renklerde ve pastel tonlarda oluşan pantolonlar ile harika beyaz gömleklerin muhteşem uyumu ile kombinler yaratabilirsiniz.

Kırmızı Renk Tonlarıyla Kombinler

Kırmızı renk tonları erkekler tarafından çok fazla tercih edilmemesine rağmen çok güzel kombinler oluşturulabilmektedir. Özellikle vişne rengi ve lacivert pembe renk tonları ile gri tonları da kıyafetlerde uyumlu olabilmektedir.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir