ERKEK İÇ GİYİMİ VE ÖNEMİ ERKEK İÇ GİYİMİ VE ÖNEMİ
İç giyimin gerekliliği yadsınamaz bir gerçektir. Özellikle terlemeler sonucu giysilerimizin üzerine yapışmamasını sağlaması, toparlayıcı etkileri nedeni ile giysilerimizin daha düzenli durmalarını sağlamaları anlamında da... ERKEK İÇ GİYİMİ VE ÖNEMİ

İç giyimin gerekliliği yadsınamaz bir gerçektir. Özellikle terlemeler sonucu giysilerimizin üzerine yapışmamasını sağlaması, toparlayıcı etkileri nedeni ile giysilerimizin daha düzenli durmalarını sağlamaları anlamında da büyük etkene sahiptir.

 İç Giyiminde Neleri Tercih Etmeli?

İç giyimde çok dar slip tarzda iç çamaşırın kullanılması erkek cinsel organının bir parçası olan testislerin vücuda çok yakınlaşmasına ve bu nedenle sıcaklık dengesini koruyamamasına neden olabilir. Bilindiği üzere erkek testisleri sperm üretimini belirli bir sıcaklıkta gerçekleştirir. Sıcaklık arttığında vücuttaki dengeleme sistemi yani homeostaz devreye girerek testisleri gevşetir ve vücuttan uzaklaşmasını sağlayarak uygun sıcaklıkta bulunmasını sağlar. Soğukta ise büzüşme reaksiyonu göstererek vücuda yaklaşır ve ısı artışı ile yine sıcaklık dengesinin korunmasını sağlar. İşte bu düzeni bozucu tarzda aşırı dar iç çamaşırı giymek sorunlara yol açabilmektedir.

Erkek İç Giyiminde Nelere Dikkat Etmeli?

Diğer yandan emiciliği düşük naylon içerikli iç çamaşırları yerine pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir. Çünkü bu tür sentetik malzemeler vücutta tahrişlere yol açabilmekte ve hatta çeşitli enfeksiyon hastalıklarına neden olabilmektedirler. Özellikle nemli ve sıcak ortamları seven mantarlara bağlı olarak gelişen mantar enfeksiyonları bu tür kalitesiz iç giyim malzemeleri nedeniyle ortaya çıkabilmekte ve zahmetli tedavi süreçlerine neden olabilmektedir.

Kısacası iç giyim sağlıklı olmamızı sağlarken diğer yönden kalitesiz iç giyimler sağlık sorunlarına yol açabilmektedirler. Bu nedenle bu tür iç giyim malzemelerini tercih ederken kaliteli ve pamuktan üretilmiş olanları seçmemiz yararlı olacaktır. Pamuk hammaddeli bu tür iç giyim malzemeleri alerjilere yol açabileceğinden, ilk etapta garip gelebilecek bir uygulama olarak yıkamalardan sonra ütü yapmak fayda sağlayacaktır. Bu sayede hem alerjik reaksiyonlardan korunurken hem de genel vücut sağlığımız ve görünümümüz açısından oldukça fayda sağlayıcı bir yol izlemiş olacağız.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir