Erkek Sağlığında İhmal Edilen Noktalar Erkek Sağlığında İhmal Edilen Noktalar
Erkeklerin sağlık konusunda kadınlar kadar dikkatli ve titiz olmadığının farkında olan bir ülke olarak dikkat etmesi gereken oldukça önemli noktalar üzerinde durmak istiyoruz. Çünkü... Erkek Sağlığında İhmal Edilen Noktalar

Erkeklerin sağlık konusunda kadınlar kadar dikkatli ve titiz olmadığının farkında olan bir ülke olarak dikkat etmesi gereken oldukça önemli noktalar üzerinde durmak istiyoruz. Çünkü bazı ihmal edilen noktalar ileride çok daha büyük sorunlara yol açabileceği gibi aynı zamanda da hayatlarını kâbusa çevirebilirler. Kısacası sağlıklı olmak adına erkek hastalıkları nelerdir konusu üzerinde dikkatli bir şekilde durarak olabildiğince iyi takip edilmeli ve sorun ortaya çıkmadan önlemi mutlaka alınmalıdır.

Tuvalet Konusunda Olabildiğince Dikkatli Davranmak

Bu konu çok detay gibi görünmeyip aslında en önemli konulardan birisi haline gelebilecek potansiyelde bir sorun teşkil eder. Gerektiği zamanlarda vücudumuzun belirli boşaltımı yapabilmesi ileride oluşabilecek hastalıklara karşı alınabilecek en büyük önlemlerden birisidir.

erkek-hastaliklari-nelerdir.jpg

Bazı Kanser Belirtileri

Kanser çağımızda oldukça tehlikeli varsayılan ve başlarda farkedilmediği taktirde ölüm riskini günden güne artıran bir hastalıktır. Kadın ve erkek ayrımı yapmaksızın çok ciddi belirtileri olabilir. Erkekler için ortaya çıkan şu belirtilerin birkaç tanesine aynı anda sahipseniz bir doktora başvurmanızı öneririz. Nedensiz uyku ve yorgunluk, kilo kaybı, ciltte oluşan farklılıklar, ateşlenme, yutkunma güçlüğü, göğüste kitle ve değişiklik.

Cinsel İsteksizlik

Eğer normal bir zamandaki cinsel potansiyelinizde bir düşüş veya farklılık varsa ve kullandığınız sürekli bir ilaç da bulunuyorsa psikolojik bir sorununuzun olup olmadığını bir uzmandan yardım alarak anlamaya çalışmalı, erkek cinsel sağlığı üzerinde kötü etki bırakacak herhangi bir ilacı kendiniz için yararlı görmenin bir hata olduğunu anlamalısınız. Bu sorun ihmal edilen en önemli konulardan biridir.

erkek-cinsel-sagligi.jpg

Mide İlaçları

Bazı uzmanların araştırmalarına göre mide yanması ve benzeri gibi sorunlarda kullanılan mide ilaçlarının erkekler için kısırlık riskini tam 3 kat artırdığı gözlemlenmiştir. Kullandığımız ilaçları olabildiğince dikkatli ve uzman denetiminde seçmeye özen göstermeliyiz.

erkeklerde-gorulen-hastaliklar.jpg

Cep Telefonunu Sürekli Üzerinde Taşımak

Çok sağlıkla alakalı görünmeyen bu durum erkekleri oldukça ciddi bir tehdit altında tutuyor. Hiç üzerinde durulmasa da erkeklerde sperm sayısını tam %47 oranında neredeyse yarı yarıya azalttığı ortaya çıkarılmış. Erkeklere verebileceğimiz tavsiye erkeklerde görülen hastalıklar konusunda en önemli noktalardan biri olan radyasyonu göz önünde bulundurarak telefonları cep değil çanta ve benzeri yerlerde taşımaları olacaktır.

 

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir