Erkekler Doğum Kontrol Hapı Kullanırsa Ne Olur? Erkekler Doğum Kontrol Hapı Kullanırsa Ne Olur?
Erkekler doğum kontrol hapı kullanırsa ne olur sorusu, hem kadınların hem de erkeklerin zaman zaman aklına takılan sorulardan biridir. Bazı kişiler de erkekler doğum... Erkekler Doğum Kontrol Hapı Kullanırsa Ne Olur?

Erkekler doğum kontrol hapı kullanırsa ne olur sorusu, hem kadınların hem de erkeklerin zaman zaman aklına takılan sorulardan biridir. Bazı kişiler de erkekler doğum kontrol hapı kullanır mı, kullanırsa ne için kullanır sorularını da fazlaca sormaktadır. Doğum kontrol hapları, kadınların adet dönemlerini düzene sokan, yumurtalık kistlerini önleyen ve yumurtanın döllenmesine engel olan bir ilaçtır. İçerisinde kadınların vücudunda bulunan östrojen ve gebelik hormonunu barındırır. Bu iki hormon kadınların vücudunda zaten yer aldığı için ilacın kadınlar üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Fakat iş erkeklere geldiğinde doğum kontrol ilaçları çok da masum olmayacaktır. Erkekler doğum kontrol ilacı neden kullanır ve kullandıklarında neler olur gelin hep birlikte görelim.

Memeler Büyür

Bir erkeğin doğum kontrol hapını birkaç kez kullanması, onun vücudunda herhangi bir değişikliğe sebebiyet vermeyecektir. Ancak uzun süreli ve düzenli bir şekilde kullanılan doğum kontrol hapı, erkeklerde memelerin büyümesine ve istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Erkekler için oldukça can sıkıcı durumlardan biri olan meme büyümesi, doğum kontrol hapı kullanıldığı sürece etkisini göstermeye devam edecektir.

Uzun Süreli Kullanımlar Testisleri Küçültür

Kısa süreli kullanılan doğum kontrol ilaçlarının içinde erkeklerin dengesine bozacak kadar fazla hormon bulunmamaktadır. Ancak yine uzun süreli kullanımlarda testislerin küçülmesi ve erkek cinsellik sürecinin bozulması gibi durumlar görülmektedir. Erkekte cinsel isteksizlik ve dürtü azlığı, aynı zamanda sakallarda da azalma görülür. Doğum kontrol hapı içinde bulunan östrojen hormonu erkek vücuduna çok fazla miktarda alındığında, prostat kanseri ve prostat büyümesi gibi sorunlara da neden olur. Doğum kontrol ilaçlarının erkekler üzerinde tek olumlu etkisi, kalp krizi riskini azaltmasıdır. Fakat diğer etkiler göz önünde bulundurulduğunda, bu erkeklerin doğum kontrol hapı kullanması için mantıklı bir sebep değildir.

Erkekleri Feminen Yapar

Doğum kontrol ilacı kullanan erkeklerin daha feminen olduğu yönünde inanışlar bulunmaktadır. Ancak bunun yanlış olduğunu söylemek gerekir. Feminen olmak isteyen bir erkeğin, bunu neden istediğini bir uzmanla görüşmesi en doğrusu olacaktır. Erkek cinsel hayat süreci için olumsuz etkileri bulunan doğum kontrol ilaçlarının, erkekler tarafından kullanılması uygun değildir.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir