Erkekler Hangi Yemeklerden Hoşlanır? Erkekler Hangi Yemeklerden Hoşlanır?
Türk mutfağının zenginliği ve yöreselliği başlıktaki soruyu oldukça zor yanıtlanacak hale getirse de erkeklerin sevdiği yemekler konusunda birkaç genelleme yapmak mümkündür. Kuru Fasulye ve... Erkekler Hangi Yemeklerden Hoşlanır?

Türk mutfağının zenginliği ve yöreselliği başlıktaki soruyu oldukça zor yanıtlanacak hale getirse de erkeklerin sevdiği yemekler konusunda birkaç genelleme yapmak mümkündür.

Kuru Fasulye ve Pirinç Pilavı İkilisi

Fasulye – pilav ikilisi tam bir klasiktir. Türk erkekleri arasında çokça yaygın olan bu tercih genel yemek kültürüne de yansımış durumdadır. Bir porsiyon pilavın üzerine serpiştirilmiş fasulye taneleri karabiberle renklendirilip kaşıklanır. Sokakta satılan nohut – pilav arabalarının başında nedense hep erkeler yığın halinde bulunur. Restoranlarda da bu durum pek değişmez. Kuru fasulye ve pilav, açık ara önde giden erkek yemeğidir.

erkeklerin-sevdigi-yiyecekler

Hamur İşleri, Börekler

Elbette genel kültürümüzün önemli etkisidir. Hamur işi yiyeceklere erkeklerin özel ilgisi hep dikkat çeker. Su böreği, ıspanaklı kol böreği, gözleme, pide, hepsi bir yana bildiğiniz ekmek. Türk erkeği ekmekçidir.

Klasik yemeklerin yanı sıra artık günümüz yaşamına pizza kavramı iyice girmiş durumdadır. Herhangi bir Türk erkeğinin pratik çözüm üretmek adına ilk aklına gelen şey pizza siparişi vermektir. Türk erkeği bunu her akşam yapabilir. Pizza yemekten sıkılma ihtimali olmasa da Türk erkeğinin değişiklik olsun diye dürüm siparişi verdiği de olmuştur. Döner kültürü ülkemize has bir lezzettir. Özellikle bir buçuk iskender siparişlerini kimin verdiğini sormaya gerek yoktur.

erkeklerin-sevdigi-yemekler

Yoğun Emek İsteyen Anne Yemekleri

Erkeklerin hoşuna giden yiyecekler arasında özellikle annelerin yemeğine ve emeğine özlem vardır. Biber dolmaları, yaprak sarmalar, çeşitli et ve sebze yemekleri erkeklerin annelerinin elinden özledikleri lezzetlerdir. Eğer eşler de bu alanda başarılı ise işte o erkek, mutlu bir yaşam sürmüş demektir.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir