Erkekler İç Çamaşırı Seçiminde Nelere Dikkat Etmelidirler? Erkekler İç Çamaşırı Seçiminde Nelere Dikkat Etmelidirler?
Bir çoğumuz çok farklı şekillerde iç çamaşırları tercih etmekte model ve rengini kişisel tercihlerimize göre almaktayız. Bazıları bunu seçerken hangisinin daha sağlıklı olduğunu düşünmeden... Erkekler İç Çamaşırı Seçiminde Nelere Dikkat Etmelidirler?

Bir çoğumuz çok farklı şekillerde iç çamaşırları tercih etmekte model ve rengini kişisel tercihlerimize göre almaktayız. Bazıları bunu seçerken hangisinin daha sağlıklı olduğunu düşünmeden almaktadır. Genellikle ren ve model olmasa bile rahatlık ve konfor açısından iç çamaşırlarını slip veya boxer olarak seçmekteyiz. Farklı renklerde, düz beyaz ya da daha mizahsel tarzda karikatürize edilmiş baskılarla çeşitli boxer modelleri, veya model olarak daha sıkı ve kısa veya biraz daha paçalı şekilde boxerlar ve düz beyaz renkli slip tarzı erkek iç çamaşırı modelleri bulunmaktadır. İç çamaşırı tercih ederken renginden önce bakılması ve sağlığımız için dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur.

erkek-ic-camasiri-modelleri.jpg

  1. İç çamaşırın sıkmaması ve çok fazla dar olmamasına özen gösterin.

Çok fazla sıkmaması ve rahat olması hem konforunuz açısından yararlı olacak hem de testislerin vücut sıcaklığından daha sıcak olduğu için onun sıcaklığını tekrardan yükselterek sperm hücrelerine zarar vermesini sağlayarak sağlığımız içinde zararlı olmasını engellemektedir. Kasık bölgesi ve bacak kısmını fazla sıkmaması ve esnek olması önce sağlık sonra konfor açısından çok önemlidir.

erkek-ic-camasiri-tavsiye.jpg

  1. Mikrofiber ürünler tercih edin.

Mikrofiber veya pamuk tarzı dokunuşuna sahip iç çamaşırları tercih ederseniz nefes alabilirlik özelliği açsından sağlığınız için hem daha yararlı hem de rahatlık açısından fazlasıyla fayda sağlayacaktır. Mikrofiber erkek iç çamaşırı kullandığınız takdirde genital bölgenizde oluşabilecek sağlık sorunu riskini de azaltmış olursunuz.

mikrofiber-ic-camasiri

  1. Bol veya paçalı boxerlar tercih edin.

Slip mi boxer mı sağlıklı sorusunun en makul cevabı olarak paçalı veya bol boxerlar giymek olacaktır. Slip giyerseniz kasık bölgelerinizde birtakım tahrişlere yol açacağı ve sıkılıktan dolayı vermiş olduğu rahatsızlık ve sağlıksız oluşu da bol boxer giymeniz için size sebep oluşturmaktadır.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir