Erkekler İçin Sağlıklı Saç Uzatma Erkekler İçin Sağlıklı Saç Uzatma
ERKEKLER İÇİN SAĞLIKLI SAÇ UZATMA YÖNTEMLERİ Dış görünümüne önem veren erkeklerin en çok dikkat etmeleri gereken nokta saçlarıdır. Saçlarını daha gür ve uzun olmasını... Erkekler İçin Sağlıklı Saç Uzatma

ERKEKLER İÇİN SAĞLIKLI SAÇ UZATMA YÖNTEMLERİ

Dış görünümüne önem veren erkeklerin en çok dikkat etmeleri gereken nokta saçlarıdır. Saçlarını daha gür ve uzun olmasını isteyen erkekler için sağlıklı saç uzatma yöntemleri çözüm noktası durumundadır. Bu seçenekleri şu şekilde sıralayabiliriz.

SARIMSAKLA SAÇ UZATMA YÖNTEMİ

Bu yöntem için gerekli olan malzemeler her evde bulunabilecek olan 4-5 diş sarımsaktır. Havanda ezilen sarımsaklar saç diplerine masaj yapılarak sürülür. Yarım saat kadar bekletilen kür yarım saat sonra şampuanla yıkanarak temizlenir. 2 günde bir defa uygulanacak bu yöntemde dikkatli olunması gereken nokta sarımsak kürünün saç yüzeyinde fazla bekletilmemesidir. Aksi halde istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

sac-ve-sarimsak

BADEM YAĞI İLE SAÇ UZATMA YÖNTEMİ

Sağlıklı saç uzatma yöntemleri arasında yer alan bir diğer seçenek de badem yağı ile saç uzatma yöntemidir. Bu kürü yapmak içi ihtiyaç duyulan malzemeler badem yağı ve zeytinyağıdır. Bu yağların doğal olmasına öze göstermelisiniz. Karışımı hazırlamaya iki yağdan eşit miktarlarda oranlayarak hazırlayın. Tırnaklarınızı değdirmeden parmak uçlarınızla saç diplerinize bu karışımı uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra şampuanla yıkayın.

argan-yagi-ve-sac

LAVANTA İLE SAÇ UZATMA YÖNTEMİ

3 su bardağı su ve 1 tutam lavanta bu karışımı hazırlamak için gerekli olan malzemelerdir. Suyu kaynattıktan sonra lavanta tutamını kaynamış olan suya eklenerek 20 dakika demlenmesi beklenir. Karışımı saçlarınıza özenle sürdükten sonra yarım saat beklettikten sonra saçlarınızı yıkayarak temizleyin. Lavanta kürünü haftada iki defa uygulamalısınız.

lavanta-ve-sac

KEKİK İLE SAÇ UZATMA YÖNTEMİ

80 gr kekik ve 1 litre su bu kürü hazırlamak için yeterli olacak. Kekiği su içerisinde 5 dakika boyunca kaynattıktan sonra karışımın suyu süzülür. Saç uzatma yönteminin son aşamasında elde edilen sıvı saç diplerine sürülerek 1 hafta boyunca uygulanmaya devam edilir.

erkekler-ce-saclari

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir