Erkeksen Gel
Erkekler Kadınları Etkilemek İçin mi Sakal Bırakıyor? Erkekler Kadınları Etkilemek İçin mi Sakal Bırakıyor?
Çevrenizde hangi erkeğe baksanız hemen hemen hepsinde sakal görürsünüz. Son dönemde özellikle erkekler sakallarını kesmekten nefret etmekte, sakalsız kendilerini kötü hissetmektedir. Peki sizce de... Erkekler Kadınları Etkilemek İçin mi Sakal Bırakıyor?

Çevrenizde hangi erkeğe baksanız hemen hemen hepsinde sakal görürsünüz. Son dönemde özellikle erkekler sakallarını kesmekten nefret etmekte, sakalsız kendilerini kötü hissetmektedir. Peki sizce de tek neden bu mu?  Yoksa erkekler kadınları etkilemek için mi sakal bırakıyor? Bunun için çeşitli söylentiler gerçekten mevcut fakat erkekleri sorduğumuz zaman sakalsız kendilerini çıplak hissettiğini sakallı kendilerini daha erkeksi ve daha yakışıklı bulduğunu söylerler.

İş hayatında, askerlikte, iş görüşmelerinde sakal kesiminin mecburi olması hemen hemen tüm erkeklerin önceleri moralini bozmakta, zar zor bu duruma alışmaktadırlar. Aslında erkekler kadınlar gibi değildir hemen dış görünüşleri ile alakalı duruma alışırlar fakat sakalsızlığa alışmak istemezler, çünkü sakal erkekler için en büyük makyajdır.

2015-erkek-sakal-modelleri

Sakallı Erkek Mankenler

Sakal peki her erkeğe yakışıyor mu? Sakal evet gerçekten her erkeğe yakışıyor ve sakal erkeği fazlasıyla erkeksi gösterip fazlasıyla karizmatik yapıyor fakat tek bir şartla; sakal bırakan erkek sakalına bakacak ve her zaman sakalı bakımlı olacak. Diğer türlü moda ya da sevdiği için değil zorunlu bırakmış izlenimi veriyor. Peki sakalın bu denli moda olmasının nedeni sadece yakıştığı için midir diye soracak olursak hayır cevabını vermemiz mümkündür. Çünkü sakalı moda eden sakallı erkek mankenler genç erkeklerimize model olmuştur. Bunların başında sakal bıraktığı zaman büyük yankı yaratan Kıvanç Tatlıtuğ gelmektedir. Yabancı sakallı erkek mankenleri takip edenlerin de favorisi Rick Hall’dır. Uzun sakallarıyla çoğu genci etkilemesiyle uzun sakal modasını başlatan model olmuştur.

hd-kivanc-tatlitug-kurt-seyit-sura

Sakallı Erkek Modası

Sakallı erkek modası şuan herkesi etkisi altına almış durumda. Sakal bırakan kişiler sakallarını kestiğinde adeta tanınmayacak hale gelecek kadar değişim göstermektedir. Ülkemizde sakal modası bir hayli fazla olup üç numara saç ile sakal simit çay olayı gibi olmuştur. Avrupa’da da sakallı erkek modası bir hayli fazla olup özellikle Kasım aylarında sakal kesmemektedirler.

Sakallı Erkek Modelleri

Sakallı erkek modelleri o kadar fazladır ki herkes kendine yakışan bir modeli bulmuştur. Top sakal, kirli sakal, uzun sakal, inceden uzuna doğru yapılan sakal, kızıl sakal gibi çeşitli sakal modellerini hemen hemen her yerde görebilirsiniz.

Editor

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir