Erkekler Kısa Kollu Gömlek Neden Sevmezler? Erkekler Kısa Kollu Gömlek Neden Sevmezler?
Erkekler özel hayatında giyimlerine oldukça dikkat ederler. Günlük hayatta ayna karşısında şık görünmek, ikili iletişimlerde de özgüveni arttıran unsurlardandır. İş hayatında da çalıştığı sektöre... Erkekler Kısa Kollu Gömlek Neden Sevmezler?

Erkekler özel hayatında giyimlerine oldukça dikkat ederler. Günlük hayatta ayna karşısında şık görünmek, ikili iletişimlerde de özgüveni arttıran unsurlardandır. İş hayatında da çalıştığı sektöre göre business style ya da smart casual olarak giyinen erkek, her daim kaliteli kombinler ile şıklığını tamamlamıştır. Ancak genel olarak erkeklerde büyük bir takıntı vardır ki o da, erkeklerin kısa kollu gömlek nefretidir.

kisa-gomlek-modasi

Kısa kollu gömlekler genellikle dirsek ile el arasındaki yarı mesafeye kadar uzanabilen farklı tipleri olan gömleklerdir. Gerçekten de dünyaca ünlü mankenlerin üzerinde durduğu gibi çoğu bireyin üzerinde güzel durmaz. Erkeği oldukça paspal ve bakımsız gösteren kısa kollu gömlekler, en çok tarz dışı bırakılan ürünler olmuştur. Bu durum da erkeklerin kısa kollu gömlek nefretini güzel bir şekilde açıklamaktadır.

kisa-kollu-gomlek-giyen-erkekler

Genellikle chino pantolonların üstüne giyilen uzun kollu slim fit gömlekler ile şık bir görünüm her zaman sağlanabilir. Renklerin çok fazla önem arz etmediği bu tip giyimde, pantolonun içine sokulan uzun kollu gömlek, erkeğin bedeninin şeklini alarak özel üretim gibi bir izlenim vermektedir. Ancak kısa kollu gömleklerde ise bu durum tam tersidir. Erkeklerin kısa kollu gömlek nefretinin en büyük sebeplerinden biri de oldukça kullanışsız olmalarıdır. Pantolon içine sokulduğunda oldukça yaşlı gösteren bu yöntem, pantolon dışında da oldukça kalitesiz göstermektedir.

kisa-kollu-gomlek-modelleri

Ek olarak kısa kollu gömleklerin genellikle ön yüzlerinde iki adet cep olması da tercih edilebilirliğini azaltan etmenlerdendir. 25 yaş üstü bireylerde kısa ya da uzun kollu gömleklerde en ufak bir cep bile tercih edilmezken, kısa kollu gömleklerde 2 adet bulunması ve çoğunun oldukça afili şekillerde yer alması da tek başına büyük bir sebep yaratmaktadır.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir