Erkeksen Gel
Erkekler Özel Günleri Neden Hatırlamaz Erkekler Özel Günleri Neden Hatırlamaz
ERKEKLER ÖZEL GÜNLERİ NEDEN HATIRLAMAZ  Bazen özel anların değerinin yıllarca hatırlanarak korunması istenebilir.  Şüphesiz, iki kişinin paylaştığı düğün, nişan, veya kişi için özel doğum... Erkekler Özel Günleri Neden Hatırlamaz

ERKEKLER ÖZEL GÜNLERİ NEDEN HATIRLAMAZ

 Bazen özel anların değerinin yıllarca hatırlanarak korunması istenebilir.  Şüphesiz, iki kişinin paylaştığı düğün, nişan, veya kişi için özel doğum günü gibi anların, sevdiğimiz kişinin bizim için değerli ve özel olduğu hissinin karşı tarafa geçmesi  bakımından değer taşır.

Hatırlamamak ya da hatırlayamamak sadece erkeklerin başına gelebilecek bir durum da değildir. Her iki taraf için de bu mümkün. Bu yüzden erkeklere çok da kızmamak gerekir. Bazen yoğunluktan bazen hastalıktan insanlar bazı şeyleri unutabilir.

erkekler

 

Erkeklerin özel günleri hatırlamamasının aslında en temel sebebi nedir?

Bu sorunun cevabı, kadın ve erkek beyninin tamamen farklı çalışıyor olması. Bilim adamları, karmaşık bir yapı olan beynin gizemini çözmek  ve fonksiyonlarını öğrenmek üzere son yıllarda yoğun araştırma ve çalışmalar yapmaktadır.

Araştırmalar, her iki cinsin de  beyinlerinin tamamen farklı çalıştığını, bu nedenle aynı olaylara farklı tepkiler verdiğini ortaya çıkarmıştır; erkeklerde beynin sağ ve sol lobuyla ilgili işlemler, beynin ilgili lobunda işlenirken; kadın beyninde her iki lobun da aktif olarak çalıştığı anlaşılmıştır.

erkeklerin-beyin-yapilari

Erkek beyni matematiksel algı ve motor becerilerinin kullanımına daha çok yatkınken, kadın beyninin büyük bir bölümü hafıza, hisler, problem çözümü ve karar verme yeteneği ile ilgileniyor. İşte bu nedenle kadınlar özel günleri daha çok akıllarında tutabilirken erkeklerin özel günleri hatırlamaması mümkün olabiliyor.

erkek-dunyasi

Sonuç olarak,

Aslında erkek ve kadınlar birbirlerine özel ve değerli olduklarını hissettirdikleri her an özeldir. Ve bu anın her daim özel olması, duygusal tatmin bakımından anlamlıdır. Kadınlar yaradılışları gereği duygusal varlıklardır. Düşünüldüklerini, sevildiklerini, değerli olduklarını bilmek isterler.  Ve özel günleri bu yüzden anlam yüklerler. Ama bu demek değildir ki erkekler duygusal değildir. Sadece kadınlar kadar değildir. Bu arada bir öneri de sunalım, küçük not kağıtlarına küçük hatırlatmalar yaparak erkeğinize özel gününüzü hatırlatabilirsiniz.

Editor

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir