Erkekler Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli? Erkekler Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli?
Erkeklerin en çok dikkat etmesi gereken noktalardan bir tanesi, giyim tarzları ve stilleridir. Günümüzde kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de bireylerin kendilerini iyi hissedebilmeleri ve... Erkekler Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli?

Erkeklerin en çok dikkat etmesi gereken noktalardan bir tanesi, giyim tarzları ve stilleridir. Günümüzde kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de bireylerin kendilerini iyi hissedebilmeleri ve her zaman şık görünmeleri adına giyimlerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu noktada nasıl ki kadınlar vücut tiplerine göre bazı kusurlarını kapatıyor ve beğendikleri noktaları ön planda tutuyorlarsa erkeklerin de vücut tiplerine uygun farklı giyinme modellerini tercih etmeleri önemlidir. Vücut tipine göre giyinme tüyoları noktasında birbirinden farklı yöntem olmak ile birlikte bireylerin ufak noktalarla şık kalmaları son derece kolaydır.

erkek-giyim.jpg

Zayıf Bireyler Adına Slim Fit Ürünler

Erkeklerin vücut tiplerine göre kıyafet belirlemeleri noktasında dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir tanesi, bireyin vücudunun zayıflığıdır. Diğer bireylere göre daha zayıf olan ve fit bir görünüme sahip olan bireyler adına daha dar ve vücudunu saran kıyafetlerin tercih edilmesi, erkeklerin vücut hatlarının ortaya çıkmasını desteklemektedir. Dikdörtgen vücut tipine göre giyim kurallarında bireylerin omuzlarını ve vücudunu saran ürünleri tercih etmesi, daha gösterişli bir tarz yakalamalarını desteklemektedir. Aynı zamanda son dönemde de popülerliğini arttıran bu tarz giyimler, bireylerin daha yapılı bir vücuda ulaşmalarını desteklemektedir. Unutulmamalıdır ki erkeklerde giyim tarzının doğru oluşturulması, tüm duruşu ve yapıyı bambaşka bir görünüme sokmaktadır.

vucuda-gore-giyim.jpg

Kilolu Bireyler İçin Salaş Modeller

Vücut tipi olarak daha kilolu ya da yapılı bireylerin ise vücutlarında oluşan kusurlarını rahatça kapayabilmeleri adına salaş ürünleri tercih etmeleri doğru olacaktır. Özellikle göbeği olan, vücudunda ve göğüs bölgesinde sarkmalar ya da yağlanmalar bulunan bireylerin daha salaş gömlek ya da tişört modellerini tercih etmeleri olduklarından daha zayıf görünmelerine yardımcı olduğu için kusurlarının da kapanmasını desteklemektedir. Vücut tipine göre giyinme erkek kombinlerinde oldukça önemlidir.

giyim-tarzi.jpg

 

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir