Erkeklerde Burun Estetiği Erkeklerde Burun Estetiği
Son günlerde kendine bakan ve görüntüsüne dikkat eden erkek sayısındaki yükseliş ile birlikte erkeklerde burun estetiği ameliyatlarında da artış gözleniyor. Sağlık nedenlerinin dışında yüzde... Erkeklerde Burun Estetiği

Son günlerde kendine bakan ve görüntüsüne dikkat eden erkek sayısındaki yükseliş ile birlikte erkeklerde burun estetiği ameliyatlarında da artış gözleniyor. Sağlık nedenlerinin dışında yüzde orantılı duran bir buruna sahip olmak isteyen erkekler bıçak altına yatmakta sıkıntı duymuyor. Kadınlarda burun estetiği değince akla ilk gelen kalkık ve küçük bir burun olurken,erkek burun ameliyatlarında daha çok sırt kısmındaki kamburlukların alındığı burnun toparlandığı ve daha doğal hale getirildiği operasyon şekli tercih ediliyor.Aynı zamanda erkeklerin büyük bir çoğunluğu burun estetiği ameliyatında nefes alma konusunda yaşadıkları sıkıntının giderilmesine ilişkin taleplerde de bulunuyorlar.

erkek-estetik

Metroseksüel Erkeklerin Tercihi Burun Estetiği

Kadınlar kadar erkekler arasında da sıkca tercih edilen ameliyat türlerinden biri olan burun estetiği ameliyatları şu sıralar oldukça revaşta. Metroseksüel erkeklerin dış görünüşlerine verdiği önem doğrultusunda ortaya çıkan burun estetiği ameliyatlarında erkekler çoğunlukla yüz ile orantılı dışarıdan izi belli olmayan doğal burun estetiğini tercih ediyor. İşin uzmanı ellerde yapılan erkek burun estetiği ameliyatlarında burnun sırt kısmındaki kamburluklar düzeltilirken burun delikleri toparlanıyor. Tamamen doğal bir görünüm şeklinde yapılanan burun estetiği ameliyatları sonrasında kişi sosyal hayata kısa zamanda dönerek özgüven sahibi oluyor.

erkek-burun

Erkek Burun Estetiği Ameliyati Süreci

Yaklaşık iki saat süren burun estetiği ameliyatı hastane ortamında genel anestezi ile gerçekleştirilir.Kapalı ve açık olarak gerçekleştirilen burun ameliyatı hasta ve doktorun burnun üzerinde yapılacak değişikliklerin belirlenmesi konusunda alınan ortak karar doğrultusunda şekil alır. Hasta ameliyatın ardından aynı gün içinde hastaneden taburcu olabilir. Ameliyat ardından hastanın burnuna yerleştirilen tamponlar üç gün içinde çıkartılır. Bir hafta boyunda başı yüksekte kalacak şekilde yatmak zorunda olan hasta bir kaç hafta sonra tamamen normal yaşamına dönebilir.

Erkek burun estetiğinde önerilerinin başında hastanın burun sırtında fazla oyum işleminin uygulanmamasıdır. Küçük ve kalkık burunların erkeklerin yüz hatlarında hoş olmayan bir görüntü oluşturacağından bu konuda estetik cerrahınızı çok iyi seçmeniz gerekir. Tamamen doğal bir görüntünün elde edilmesinin yanında sizi rahatsız eden kısımların yok edilmesi bir heykeltraş titizliği istediğinden erkek burun estetiği ameliyatları oldukça önemlidir.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir