Erkeklerde Jinekomasti Ameliyatı Yayılıyor Erkeklerde Jinekomasti Ameliyatı Yayılıyor
Erkeklerde meme büyümesi de olarak adlandırılan Jinekomasti, çeşitli sebeplerden dolayı oldukça yayılmaya başladı.  Bu durum yüzünden erkekler meme estetiği operasyonlarına oldukça ağırlık vermeye başladılar.... Erkeklerde Jinekomasti Ameliyatı Yayılıyor

Erkeklerde meme büyümesi de olarak adlandırılan Jinekomasti, çeşitli sebeplerden dolayı oldukça yayılmaya başladı.  Bu durum yüzünden erkekler meme estetiği operasyonlarına oldukça ağırlık vermeye başladılar. Yapılan araştırmalarda Jinekomasti, erkeklerin yüzde 40 ile yüzde 60’ını etkilemektedir. En çok konulardan birisi de jinekomasti nedenleri. Genel olarak hormonal dengesizlikler yüzünden meydana gelen jinekomasti, daha çok ergenlik dönemlerinde yüz göstermeye başlamaktadır. Jinekomasti durumunu tetikleyen unsurlar arasında genetik aktörler, ilaçlar, steroid kullanımı, yaşlanma ve fazla kilo alma durumları yer almaktadır.

Jinekomasti Derecesi Yapılacak Cerrahi Müdahaleyi Belirliyor

Son zamanlarda oldukça artan bu cerrahi operasyonlar hakkında dünyaca ünlü bir gazete olan Mail Online’da bir haber yayınlandı. Bu habere göre meme küçültmek cerrahi operasyonlarının yani jinekomasti ameliyatı yapılış tarzı, tamamen kişilerde bulunan jinekomastinin oranına bağlı olarak değişmektedir. Habere konuşan uzman, memeleri şişen erkeklerin, C ve D cup göğüsleri bulunan hatta çok fazla steroid kullanımına bağlı olarak göğüsleri sızanlara kadar tespit edilmiş vakalar olduğunu söyledi. Haberde erkeklerin korkulu rüyası olan bu hastalığın cerrahi operasyonlarının oldukça kolay ve başarılı bir şekilde gerçekleştiği belirtildi.

Kilo Alımı ve Pseudo Jinekomasti

Eğer meme büyümesi kilo bağlı alma durumlarına göre gelişiyor ise buna pseudo jinekomasti deniyor. Bu durum aslında memenin büyümesi değil, meme bölgesin de oluşan yağlanmaya deniyor. Bu durumda olan hastaların cerrahi bir operasyona maruz kalmadan, jinekomasti çözümü açısından kolayca atlatabilecekleri söylendi. Yapılacak olan uygun bir diyet ve günlük egzersizler sayesinde hem yağlar eriyecek hem de vücut daha fit bir görünüme sahip olacaktır. Uzmanların dikkat çektiği diğer bir konu ise vücudun hormon sistemini bozacak şekilde bilinçsiz ilaç kullanılmamasıdır. Çünkü vücudun hormon düzeni bir bozulursa bir daha normale döndürmek çok zorlaşmaktadır.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir