Erkeklerde Kemer Kullanımı Erkeklerde Kemer Kullanımı
Erkek Kemer Modelleri Bir erkeğin küçük ama önemi büyük olan aksesuarlardan bir tanesidir kemer. Erkeklerin yıllardır hizmetinde ve olmaya da devam edecek. Erkekler kemer... Erkeklerde Kemer Kullanımı

Erkek Kemer Modelleri

Bir erkeğin küçük ama önemi büyük olan aksesuarlardan bir tanesidir kemer. Erkeklerin yıllardır hizmetinde ve olmaya da devam edecek. Erkekler kemer kullanımı için sınırlı sayıda sebebe sahiptir. Ya bir erkek pantolon düşmesin düşüncesine sahiptir ki kabul edelim önemli bir olay çünkü hiçbir erkek pantolonun emanet olarak durmasını istemez. Diğer sebep ise kıyafetlerine uyum sağlayacak bir ayrıntı olması. Kıyafetlerine uyum sağlayacak düşüncesi için kemer tercih edecek erkekler için çeşit sayısı hayli geniştir. Erkek kemer modelleri deyip uzun bir liste hazırlamak zor değil çünkü bu kadar çeşit bunun hakkını verebilir.

erkek-ayakkabi-kemer-takimi.jpg

Erkeklerin Kemer Seçimi

Erkekler kemer seçerken bir ikileme girmektedir. Buna benzer bir ikilem çorap seçiminde de karşımıza çıkmaktadır. Kemer seçerken pantolon mu baz alınmalı yoksa ayakkabı mı? Hem şahsi düşüncemiz hem de hayli kalabalık bir taraftara sahip olan pantolon demek bizce abes değil. Pantolon baz alınarak yapılan bir tercih erkekleri zor durumda bırakmayacak gibi duruyor. Mağazalarda erkek ayakkabı kemer takımı gözümüze çarpmıştır belki ama pantolon deyip geri çekilmek sıkıntı yaşatmaz.

tokali-kemer-modelleri.jpg

Deri ve Dokuma İkilemi

Bir kemer seçilirken bunun yapıldığı madde kesinlikle önemli. Her şeyin doğalı diyerek yola çıkacak olursak doğal derinin kullanılması bizce tercih sebebi olmalı. Deri dediğimiz zaman ekonomik açıdan sıkıntı yaşayabiliriz bunu görmezden gelemeyiz ama düşüncemiz her erkeğin dolabında hiç olmazsa klasik renk bir deri kemer bulunmalı. Burada erkeklerin deri mi dokuma mı ikilemi yaşamasına gerek yok deri daha resmi veya klasik ağırlıklı bir kombini tamamlayabilirken dokuma daha modern bir görünüme sahip olarak dada spor tercihlerde kullanılmaktadır. Tabi bu kombinleri başarılı şekilde gerçekleştirenler ikisini de kendi alanları sınırlamasına tabi tutmadan kullanabilir.

Bu alana dahil olmasa da toka kelimesinin erkekler için kullanıldığı sınırlı alanlardan biri olan kemer yani tokalı kemer modelleri de birçok kemer üreticisi ve alıcısının en çok tercih ettiği kemer modeli.

erkek-kemerleri.jpg

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir