Erkeklerde Parmak Uzunluğu Kişiliği Ele Veriyor Erkeklerde Parmak Uzunluğu Kişiliği Ele Veriyor
İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında artık bir bireyin anatomik yapısına bakıp inceleyerek onun nelere eğiliminin olduğunu, vücudundaki hakim hormonun hangisi olduğunu ve davranış geliştirme bakımından... Erkeklerde Parmak Uzunluğu Kişiliği Ele Veriyor

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında artık bir bireyin anatomik yapısına bakıp inceleyerek onun nelere eğiliminin olduğunu, vücudundaki hakim hormonun hangisi olduğunu ve davranış geliştirme bakımından nasıl bir yol takip edebileceğini anlamamız oldukça kolaylaşmış durumdadır. Bu alanda yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin davranışları ve yetileri hakkında bilgi sahip olabilmek için erkeklerde parmak uzunluğu ve bu uzunluğun kıyaslamasını yapmak yeterlidir. İşte, erkeklerde parmak uzunluğunun kişiliğe etkileri:

cocuk-sahibi-olma-potansiyeli.jpg

Çocuk Sahibi Olma Potansiyeli

Erkeklerde yüzük parmağının işaret parmağından uzun olması, o erkeğin vücudunda normale göre daha fazla testosteron hormonu salgılandığını göstermektedir. Daha fazla testosteron salgılanması da hem daha çok sayıda hem de daha sağlıklı sperm üretimi anlamına gelir. Bunun sonucunda da çocuk yapma potansiyeli artmaktadır.

parmak-boyu-uzunlugu-penis-boyuna-isaret-ediyor.png

Penis Boyuna İşaret Ediyor

Erkeklerde yüzük parmağı işaret parmağından daha uzun olması, o erkeğin penis boyu hakkında da bilgi vermektedir. Yapılan araştırmalara göre bu erkeklerin penis boyları, yüzük parmağı işaret parmağından kısa olan erkeklerin penis boylarına oranla çok daha uzun olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca bu erkeklerin genel olarak heteroseksüel eğilim gösterdikleri de ortaya çıkmıştır.

uzun-parmaklar-daha-dusuk-prostat-kanseri-riski-tasiyor.jpg

Daha Düşük Prostat Kanseri Riski ve Çok Eşliliğe Yatkınlık

Yüzük parmağı işaret parmağından daha uzun olan erkeklerin prostat kanserine yakalanma olasılıklarının daha düşük olduğu ortaya çıkmıştır. Ayrıca bu erkeklerin daha çok kadınla beraber olma isteklerinin de normale göre daha fazla olduğu gözlemlenmiştir.

Asabiyet ve Suça Eğilim

Yukarıda da değinmiş olduğumuz gibi bu erkeklerin vücutları normale göre daha fazla testosteron salgılamaktadır. Bu durum da kişinin daha asabi ve sinirli olmasına yol açmaktadır. Bu erkekler normal yaşamlarında karşılaştıkları her problemde hemen sinirlenip ani tepkiler vermektedirler. Sonuç olarak da suça eğilimleri de artış göstermektedir.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir