Erkeklerde Saç Dökülmesini Önlemek İçin Tüyolar Erkeklerde Saç Dökülmesini Önlemek İçin Tüyolar
SAĞLIKLI SAÇ SIRLARI Saç dökülmesi erkeklerin en büyük problemlerinden. Günümüz koşullarında, saç ektirmek gibi yöntemlerle bu sorun çözüme kavuşuyor olsa da elbette ki kimse... Erkeklerde Saç Dökülmesini Önlemek İçin Tüyolar

SAĞLIKLI SAÇ SIRLARI

Saç dökülmesi erkeklerin en büyük problemlerinden. Günümüz koşullarında, saç ektirmek gibi yöntemlerle bu sorun çözüme kavuşuyor olsa da elbette ki kimse saçının dökülmesini istemez. Saç dökülmesini engellemek için değişik çözümler vardır. İşte bunlardan bazıları:

sac-dokulme-sorunları

. Saçlarınızın Temizliğine Özen Gösterin

Her zaman saçlarınızın temizliğine özen gösterin. Sağlıklı saçın dökülme oranı daha azdır. Bu yüzden saçınızı, mümkün olduğunca temiz tutmakta fayda var. Ancak yapılan son araştırmalarda, saçların her gün yıkanmasının da doğru olmadığı ortaya konmuştur. Her gün özellikle şampuanla yıkanan saçın güçsüzleştiğini ortaya koyan bilim adamları, saçın kendi yağı ile daha sağlıklı kaldığını vurgulamaktadırlar.

erkeklerde-sac-dokulmesi

. Jöle ve Kalitesiz Ürün Kullanımı

Erkekler saçlarının şekil alması için çok değişik ürünler kullanmaktadırlar. Bunlardan en bilineni ise jöledir. Ancak çok fazla jöle kullanımı, saçın dökülmesinde etkili olduğu için, saçlarınıza şekil vermek için fazlaca kullanmamalı eğer kullandıysanız da temizliğine dikkat etmelisiniz. Saçlarınız için kullandığınız kimyasal ürünlerin kaliteli olmasına dikkat edin. Her ne kadar pahalı olsa da bilinen markaları kullanmaya özen gösterin.

sac-dokulmesinin-nedenleri

. Sigara Kullanmayın

Sigara insanlar için tamamen sağlığa düşman bir madde. Saç dökülmesinde de doğrudan etkisi olan sigarayı kullanıyorsanız hemen bırakın. Hem vücut hem de saç sağlığının korunması için önemli bir adım atmış olursunuz.

. Stresten Uzak Durun

Günlük yaşantınızda stresten uzak durmak, saç dökülmesini engellemekte etkili yollardan bir tanesi. Her ne kadar günümüz koşullarında stressiz durabilmek zor olsa da, hem akıl hem de saç sağlığınız açısından stresli durumlardan kaçının.

sac-dokulme-nasil-giderilir

. Tarama Alışkanlıklarınızı Değiştirin

Saçlarınızın dökülmesini engellemek için, tarama alışkanlıklarınızı değiştirmeye çalışın. Eğer saç bakımınızda fırça kullanıyorsanız bunun yerine düz bir tarak kullanın. Zira fırça kullanımının saç köklerine zara verdiği bilinmektedir.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir