Erkeklerde Sık Görülen Cinsel Sorunlar Erkeklerde Sık Görülen Cinsel Sorunlar
Beyler, tedavisi mümkün olan sıkıntılarınızı sorun gibi görmeyin. Yeter ki tedavisi olsun. Dikkatle okuyun! Erken boşalma ve nedenleri: Cinsel ilişki esnasında veya daha önce... Erkeklerde Sık Görülen Cinsel Sorunlar

Beyler, tedavisi mümkün olan sıkıntılarınızı sorun gibi görmeyin. Yeter ki tedavisi olsun. Dikkatle okuyun!

Erken boşalma ve nedenleri: Cinsel ilişki esnasında veya daha önce meydana gelebilen bir olaydır.  Boşalmanın hangi aşamada ve sürede oluşum gösterdiği rahatsızlığın boyutunu ve şiddetini belirler. Erken boşalma sorunu hafif, orta veya ağır olarak meydana gelebilir. Erken boşalma sorunu yaşayan erkekler bu durumdan dolayı  psikolojik olarak ciddi seviyelerde etkilenir. Birçok erkeğin hayatının bir bölümünde mutlaka erken boşalma sorunu yaşanmaktadır. İlk defa cinsel ilişkiye giren erkeklerde daha sık rastlanılan bir sorundur. Erken boşalmanın bazı evrelerinde evli çiftler arasında eğer problem yaşanıyor ise mutlaka tıbbi destek alınmasında yarar vardır.

Erken boşalmanın nedenleri: Erken boşalmaya sebep olan birçok faktör vardır. Genellikle neden pskolojik sorunlardan kaynaklanır. Boşalmada denetim sağlanabilmesi cinsel deneyim süreci ile birlikte kazanılır. Uygun şartlarda mastürbasyon yapmak boşalma deneyimi  kazanmak için en etkili yöntemlerden bir tanesidir.

Sertleşme sorunu: Cinsel ilişki sırasında erkeğin yeterli sertliği sağlayamaması durumunda ortaya çıkan bir sorundur. Bu sorunu yaşayan kişilerde öz güvensizlik, endişe ve başarısızlık gibi psikolojik problemler oluşur. Evli çiftlerde bu durum olumsuzluklara neden olur. Sertleşme sorunu bazı hastalıkların oluşmasıyla da meydana gelebilir. (şeker, tansiyon, kroner hastalıklar gibi) Sertleşme sorunu yaşayan kişinin mutlaka doktora başvurmasında yarar vardır. Sorunun uzman kişiler tarafından araştırılıp nedenlerinin mutlaka belirlenmesi gerekir.

Erkek Sağlık

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir