Erkeklerde Şıklık Sağlayan En İyi Renk Kombinleri Erkeklerde Şıklık Sağlayan En İyi Renk Kombinleri
Bir kıyafetin şık olabilmesi için uyumlu olması ve renk kombinasyonunda birbiriyle uyuşması gerekir. Bu durum erkekler içinde kadınlar içinde önemlidir. Son dönemlerde atağa kalkan... Erkeklerde Şıklık Sağlayan En İyi Renk Kombinleri

Bir kıyafetin şık olabilmesi için uyumlu olması ve renk kombinasyonunda birbiriyle uyuşması gerekir. Bu durum erkekler içinde kadınlar içinde önemlidir. Son dönemlerde atağa kalkan erkek moda tasarımcıları erkeklerin renk kombinlerini biraz daha ön plana çıkardılar. Erkek tarz giyim renk modelleri son dönemlerde erkek kombininde yerini almış durumda. Erkek giyiminde doğru renkleri biraraya getirerek oluşturulan kıyafet kombinleri şık görünmenizi sağlamaktadır. Ancak bu her zaman mümkün olamayabiliyor. Bunun için renk kombinleri için belirli başlı yapılması gereken şeyler bulunmaktadır.

En İyi Renk Kombinleri

Erkeklerde kıyafetlerde 5 temel renk kullanmak şık görünmenizde size yardımcı olacaktır. Birincisi kıyafeti ana vurgusu olarak ana renk daha sonra bu renge uyumlu olarak ara renkler giyilerek şık ve uyumlu 3 renkli kombinasyonlar oluşturabilirsiniz. Özellikle ara renleri kıyafetlerde kullanacağınız aksesuarlarda da kullanabilirsiniz. Ancak bu seçilen renkler mutlaka birbirine uyumlu olmalı alakasız renkler olmamalı. Bir kıyafet tercihinde koyu renklerle açık renkler arasında kontrast oluşturulabilir. Örneğin pantolon koyu renk ayakkabı açık renk olabilir. Bu durumda Mavi, kırmızı ve mor gibi renklerle beyaz renk kombinleri ya da siyah renklerle kombinelerini yapabilirsiniz. Bu renk tonlarının açıklarını da tercih etmeniz şık görünmenizi sağlar.

renkli-giyimde-sik-erkek.jpg

Kullanılan Renkler Ten Rengiyle Uyumlu Olması Gerekir

İster pantolon ister gömlek giydiğinizde kullanılacak renkler ten renginizle uyumlu olmaması ve ten renginize yakın bir tonda olması sizin bitkin ve solgun görünmenize sebep olabilir. Aynı rengi taşıyan kombinlerde tercih etmeniz sizin şık görünmenizi sağlayabilir. Bu giyilen kıyafetin durumuna göre de değişkenlik gösterebilir. Kahverengi pantolon kombinleri erkek giyiminde son dönemlerde çok fazla tercih edilir. Bunsa uygun olarak gömlek ve diğer aksesuarları açık ya da koyu renk olsun farketmez kahverengiye uygun bir renk tonuyla tamamlayabilirsiniz.

erkeklerde-sik-giyim.jpg

Farklı Renkler Deneyin

Mavi, kırımızı ve kahverengi renklerin haricinde farklı olarak haki, lacivert, bej , gök mavisi gibi renkler tercih ederek şık kombinler yaratmak mümkün. Klasik alışılagelmiş renkleri tercih etmenin yanında bu tür renklerle kombinler yaratarak farklı ve şık görünebilirsiniz.

erkeklerde-renkli-giyim-modasi.jpg

Bunun yanında gri pantolonlu erkek kombinleri ve sade renkli klasik gömlekler yerine kareli ve çizgili gömlekler sizlerin farklılık yaratmanıza ve daha şık bir kombin sağlamanıza yardımcı olur.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir