Erkeklerde Siyah Nokta Sorunu ve Çözümleri Erkeklerde Siyah Nokta Sorunu ve Çözümleri
Siyah nokta, erkeklerde istenmeyen bir görüntüye sebebiyet veren bir cilt sorunudur. Özellikle yüzün en yağlı kısmı olan alın, çene ve burun bölgelerinde oluşan bu... Erkeklerde Siyah Nokta Sorunu ve Çözümleri

Siyah nokta, erkeklerde istenmeyen bir görüntüye sebebiyet veren bir cilt sorunudur. Özellikle yüzün en yağlı kısmı olan alın, çene ve burun bölgelerinde oluşan bu siyah noktalar çoğaldıkça erkekler için istenmeyen bir görüntü oluştururlar. Bu durum fiziksel görünüş açısından erkekleri fazlasıyla rahatsız eden bir durumdur. Bu istenmeyen görüntüden kurtulmak için erkekler birçok farklı yöntem uygularlar.  Yüzde oluşan bu siyah noktalar için erkeklerin yüzüne en uygun ürünü ve yöntemini kullanması gerekir. Düzenli bir şekilde devam edildiği sürece siyah nokta en az seviyeye indirilir. Bu sebeple yüze uygulanan siyah nokta temizleme yöntemini belirlemek çok önemlidir. Peki, erkeklerde siyah nokta temizliği nasıl olmalıdır?

siyah-nokta-sorunu

Erkekler İçin Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri

Erkeklerde siyah nokta oluşumunu engellemek için en temel yol kuşkusuz yüzü temiz tutmaktır. Yağlı ve çabuk kir tutan yüze sahip erkeklerde kuşkusuz siyah nokta oluşumu daha çok görülür. Bu yüzde bu yağlı cilt tipine sahip erkeklerin yüz bakımına daha çok dikkat etmesi gerekir. Yağlı cilt tipine uygun sabun, maske ve yüz temizleme jeli kullanmaları gerekir. Ciltte oluşan gözeneklerin temizlenmeden kapanması ve içinde kir birikmesi de siyah noktaya sebep olur. Bu yüzden yüzdeki gözeneklerin açılmasını ve temizlenmesini sağlamak için erkeklerin özellikle banyodan sonra siyah nokta maskesi kullanması gerekir. Yüze peeling şeklinde uygulanan bu maske gözenekleri temizleyip, küçültecek ve bu da siyah nokta oluşumunu engelleyecektir.

erkeklerde-siyah-nokta-problemi

Diğer uygulanan yöntemler ise buhar banyosu ve eczanelerde ve kozmetik ürün mağazalarında satılan siyah nokta temizleyicilerini kullanmaktır. Yapılan sıcak buhar banyosu yüzdeki gözeneklerinizin açılmasını sağlar. Açılan bu gözeneklere siyah nokta temizleme jelleri ile düzenli yıkadığınız takdir de siyah nokta oluşumu tamamen azalacaktır. Erkekler arasında kullanılan diğer alternatif yöntemlere örnek verecek olursak kuşkusuz akla ilk diş macunu gelir. Evet,  bildiğimiz diş macunu. Erkekler gece yatmadan önce ılık suyla yüzünü yıkadıktan sonra diş macununu yüzlerine krem şeklinde sürüp 2-3 dakika beklettikten sonra yine ılık suyla yıkamalıdır. Düzenli kullanım sonunda yüzlerindeki bu farkı göreceklerdir.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir