Erkeklerde Tükenmiş Aşkın 5 Belirtisi Erkeklerde Tükenmiş Aşkın 5 Belirtisi
Aşk ve sevgi çiftler arasında bitmemesi gereken ve mutluluğun temel taşları olan bu olguların tükenmesi ne yazık ki ilişkinin sonuna gelindiğinin de göstergesidir. Erkekler... Erkeklerde Tükenmiş Aşkın 5 Belirtisi

Aşk ve sevgi çiftler arasında bitmemesi gereken ve mutluluğun temel taşları olan bu olguların tükenmesi ne yazık ki ilişkinin sonuna gelindiğinin de göstergesidir. Erkekler eşlerine karşı duydukları aşkın bittiğinin belirtileri ve ilişkilerinin durumunu zaman zaman gözden geçirmek zorundadır. Bu nedenle “sevginin bittiği nasıl anlaşılır?” sorusu üzerinde araştırma yaptık ve ilişki üzerine uzmanlık yapmış psikologlar bize en önemli 5 belirtiyi sıraladılar. Eğer siz de ilişkinizde bu tarz bir sorun hissediyor ve sevginin bittiğini nasıl anlarız gibi ilişkinizi teste yönelik sorularla muhatapsanız bu 5 belirtiye dikkat etmenizi öneririz.

sevginin-bittigi-nasil-anlasilir.jpg

  1. Eşiniz Gözünüze Sıradan Görünür

Partnerinize sık sık gösterdiğiniz sevgi gösterisi ve aşk sözcükleri artık içinizden gelmiyordur ve bu durumda eşiniz size sıradan bir insan gibi görünmeye başlar. Onun hoşlandığı ve önemsediği şeyler eskisi kadar sizin ilginizi çekmiyordur.

  1. Tüm Vaktiniz Hobilerinize!

Arkadaşlarınıza ve onlarla olan sosyalliğinize, hobilerinize ayırdığınız vakit eşinizle geçirdiğiniz vakitten daha fazla olmaya başlamıştır. Artık hobileriniz eşinizle geçireceğiniz zamandan daha önemli hâle gelmiştir sizin için. Bu da eşinizi hayatınızın bir parçası olmaktan uzaklaştırıyordur.

erkekler-iliskiler.jpeg

  1. Ev Paylaşımlarında Diyalogsuzluk

Aynı ortamı paylaşmanıza rağmen artık bir araya geldiğiniz zamanlarda konuşmalarınız mecburiyet ötesine gitmemeye başlamıştır. Hayatınızdaki önemli olayları onunla paylaşma isteğinizde eskisi kadar hevesli değilsinizdir ve diyaloglarınız üstünkörü bir durumdadır.

  1. Birlikte Geçen Zaman

Tatil günlerinizde ya da boş vakitlerinizde eşinizle geçirdiğiniz zaman azalır. Bu vakitlerinizi değerlendirirken planlarınız içerisinde o çok fazla yoktur genellikle o olmaksızın planlar yapmaya başlarsınız.

sevginin-bittigini-nasil-anlariz.jpg

  1. Hoşuna Gitmeyen Hareketler

Eşiniz de her insan gibi bazı hareketlerden hoşlanmayabilir ve muhtemelen siz de bunları biliyorsunuz. Ona âşık olduğunuz zamanlarda bu hareketlerden kaçınıyordunuz. Ancak artık buna dikkat etmiyorsanız.

 

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir