Erkeklerin Arkadaş Arasında Yaşadıkları Cinselliği İfşa Etmesinin Nedenleri

Erkeklerde cinsellik farklı boyutlarda yaşanabilir. Ancak genellikle bunları erkek arkadaşlarına anlatırlar. Hem de nasıl anlatırlar. Ballandıra ballandıra, bire bin katarak, olandan çok hayal edilen, kurulan fantezi üzerine… erkeklerin cinselliği ifşa etmedikleri tek durum, evliliklerindeki veya gerçekten sevdikleri kişilerle yaşadıkları cinsel hayatlarıdır. Onun dışında, günlük ve gönül eğlendirmelik cinsel ilişkiler fantezilerin ilerisinde bir boyutta anlatılır.

cinsel-hayat

Erkeklerde cinsellik gurur kaynağı, onur duyulacak, erkekliğin kitabının yazıldığı bir unsurdur. Arkadaşlar arasında bir yarışa dönen cinsel hayatın ifşası sınırları var mıdır? Erkeklerin cinselliği ifşa etmeleri, kendilerini ispatlamak, güçlü göstermek ve erkekliklerini onur etmek üzerinedir. Erkekler kendi aralarında böyle anları anlatarak daha güçlü ve erkeksi hissetmektedirler. Cinsel ilişkiler erkeklerin dilinden düşmeyebilir. Ancak evli erkekler ve ciddi ilişki yaşayan erkekler kadınlarını ve cinsel hayatlarını ifşa etmezler. Çünkü bu onların namusları ve mahremleri olarak gördükleri anlardır. Erkekler arasında şöyle bir durum yaşanması çok muhtemeldir; geçmişte birlikte olduğu kadınları, yaşadıkları cinsel hayatları anlatan erkekler, ciddi bir ilişkiye başladıklarında, evlenip yuva kurduklarında ise bunu asla paylaşmazlar. Bu da erkeğin olgunlaşması ve gerçekten bunun özeli olduğunu anladığı ana kadar süregelir.

erkekler-cincellik

Erkeklerin cinselliği ifşa etmeleri bazen istemsiz gelişir. Nasıl mı? Arkadaş ortamında sürekli cinsel hayatlarını anlatan arkadaşları olunca haliyle yarışın startı verilmiş olur. Bazen abartılarla süslü ifşalar dile getirilir. Bazen de hiç olmayanlar olmuş gibi anlatılır. Feyk ifşalar da belirli süre anlatılır. Erkeklerde cinsellik gurur duyulacak bir olgu olduğundan, erkekler, kulaktan kulağa, dilden dile dolaşan cinsel hayatlarının olmasında rahatsız olmazlar. Aksine bundan memnun olur, mutluluk duyarlar. Cinsel ilişkiler erkeklerin gençliklerinde paylaşılması gereken bir unsur gibi görülürken, olgunlaştıkça gizli ve mahrem anları olarak kalır.

No Comments

Be the first to start a conversation

Leave a Reply

  • (will not be published)