Erkeklerin Gözünden Kadınlar Erkeklerin Gözünden Kadınlar
Kadınlar bu dünyada canlılığını sürdüren en yegâne canlılardır. Kadının olduğu yer de huzur olur, güzellik olur, mutluluk olur, teşbihte hata olur ama kadının olduğu... Erkeklerin Gözünden Kadınlar

Kadınlar bu dünyada canlılığını sürdüren en yegâne canlılardır. Kadının olduğu yer de huzur olur, güzellik olur, mutluluk olur, teşbihte hata olur ama kadının olduğu yerde hata olmaz. Böylesi bir canlının hayata neler kattığını uzun uzun anlatmanın yetersizliği bile onların ne denli özel canlılar olduklarını simgeleyen kanıtlardandır.

kadin-erkek-iliskisi

Erkeklerin gözünden kadınlar tek kelime ile ifade edilmeye çalışılırsa hedef doğru bir kelime olabilir. Biz insanlar kendimize bir hedef koyarız ve ona ulaşmak için elimizden gelen her şeyi yaparız. Ulaştığımızda mutlu, ulaşamadığımızda ise mutsuz oluruz ama o hedeften asla şaşmaz, bir gün o hedefe varabilmek adına sürekli farklı yöntemler deneyerek hayatımıza devam ederiz. Kadınlar da en ufak bir özelliği ile erkekleri kendine bağlayabilen canlılar olmalarından mütevellit, bu tanıma rahatlıkla uymaktadırlar.

erkekler-kadinlari-nasil-goruyor

Milyonları peşinden koşturan Marilyn Monroe 50’li yıllarda tüm erkeklerin duvarlarını süsleyen posterlerin ve hayallerin kadını ise, kendisine has özelliklerinden dolayı bu unvanı kazanmıştır. İlla ünlü birisi olması da gerekli değildir bunun için ki hayatımızdan geçip giden onlarca kadının biz erkeklerde bir özelliği ile bıraktıkları izler bulunur. Erkeklerin gözünden kadınların bir hedef olarak görülmesi, erkeğin hayatında eksik kalan bir iz içindir.

erkek-gozunde-kadinlar

Kadınları layığı ile sevebilmek için onlara öncelikle temiz duygular beslemek gereklidir. Hormonların kontrol ettiği beyinler ile değil, kalbin kontrol ettiği akıl ile hareket etmeliyiz. Günümüz dünyasında kötü insanların varlığından en mustarip canlılar yine kadınlar olduğu için, erkeklere duydukları güvensizlik ve ön yargının haklı sebepleri vardır. Bu sebepleri normal karşılamadığımız sürece Erkeklerin gözünden kadınları anlayabilmek adına doğru adımları atmak için özel bir çaba sarf edilmesine gerek kalmayacaktır. Çünkü kadınlar da her insan gibi anlaşılmak ister. Bir kadını birazcık da olsa anlayabilir ve onun gözünden empati yapabilirseniz, onlar için zor olan bu yaşamı oldukça kolaylaştırabilirsiniz.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir