Erkeklerin Hayır Diyemeyeceği Lezzetler Erkeklerin Hayır Diyemeyeceği Lezzetler
Erkekler için bir evin olmazsa olmazı iyi bir yemek ve iyi yemek yapan bir kadına sahip olmaktır. Eğer ikisinden biri yoksa o zaman akşam... Erkeklerin Hayır Diyemeyeceği Lezzetler

Erkekler için bir evin olmazsa olmazı iyi bir yemek ve iyi yemek yapan bir kadına sahip olmaktır. Eğer ikisinden biri yoksa o zaman akşam romantik bir ortamda bir restoranda soluğu almanız içten bile değildir. Hani derler ya’ Can boğazdan gelir’ diye bu deyim tam olarak erkeklere söylenmiş bir deyimdir. Marifetli kadınlara tavsiyem iyi yemek yapıyorum diyorsanız erkeklerin gönlünde taht kurmanız çok da zor değildir. Dolmasından baklavasına erkeklerin başlı başına hayır diyemeyeceği ve vazgeçemediği lezzetleri sizler için derledik. Tabi bu lezzetlerin altyapısı önce annelerin sonra kadınların marifetli ellerinde kaynaklanıyor ve buda erkeklerin damak tadını belirliyor Ama şunu da belirtmek isterim ki hanımlar için her gün çeşit çeşit yemek yapmak ve beğendirmek çok zor bir iştir. Ama hanımlar işini bilir ve erkeğine midesine giden o yolu bulur diyoruz.

Erkeklerin sevdiği yemekler bazı istisnalar dışında genelde aynıdır. Bu yemekleri özellikle her kadın kolaylıkla yapabilir onları midesine hitap ederek gönüllerin taht kurabilirsiniz. Erkeklerin hayır diyemeyeceği bu yemekler arasında zor yemekler olsa da genellikle kolay yemeklerdir. Erkeklerin yeme alışkanlığı genellikle her kesimin çok sevdiği ve et ağırlıklı yemeklerden oluşur.  İşte erkeklerin vazgeçemediği lezzetli yemekler;

Köfte-Patates kızartması: Köfte ve patates kızartması erkeklerin yemek menülerinde aradığı ve çok sevdiği kolay yemeklerdendir.

erkek-yemek-onerileri

Mercimek Çorbası: Mercimek çorbası erkeklerin en sevdiği çorbaların başında gelir. Hiçbir erkek mercimek çorbasına hayır diyemez.

Fırında Tavuk Pilav: Fırında tavuk pilav demek spesiyal menüye sahip özel gün yemeği gibi gözükse de erkeklerin en sevdiği yemekleri arasında yer alır.

Mantı: Ah bu anneler şu mantıyı o kadar güzel yapıyorlar ki erkeklerin gözünde vazgeçilmez bir lezzet oluveriyor. Mantı ve üzerine kıymalı sosu erkeklerin vazgeçilmezidir.

Karışık Kızartma: Eğer uzun uğraşlı yemekler yapamıyorsanız karışık kızartma erkeklerin sevdiği yemeklerdendir. Karışık kızartma özellikle domates soslu olursa yemeklerin beğenilmeme gibi bir lüksü yoktur.

Domates soslu Makarna: Makarna kolay yemekler arasında yer alsa da erkeklerin çok sevdiği ve tercih ettiği yemektir.

Bunların yanında Lahmacun, kıymalı ve kuşbaşılı Pide, İskender, döner gibi lezzetleri de eklemek gerekir. Okurken bile iştahınız kabardı değil mi? Bu arada   Erkekler yemek seçerler pırasa, lahana gibi yemekleri genelde her erkek yemez. Bu da dipnot olarak aklınızda kalsın.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir