Erkeklerin Sarışın Esmer Seçimindeki Bilimsel Gerçek! Erkeklerin Sarışın Esmer Seçimindeki Bilimsel Gerçek!
Sarışın mı esmer mi sorusu, hem erkeklerin hem de kadınların sohbetleri sırasında sıklıkla sorulmaktadır. Güzellik kavramının herkese göre farklı tanımlar aldığı ise su götürmez... Erkeklerin Sarışın Esmer Seçimindeki Bilimsel Gerçek!

Sarışın mı esmer mi sorusu, hem erkeklerin hem de kadınların sohbetleri sırasında sıklıkla sorulmaktadır. Güzellik kavramının herkese göre farklı tanımlar aldığı ise su götürmez bir gerçek. Peki, hal böyle iken erkeklerin kadın tercihinde sarışın mı esmer mi ayrımı yapmasının nedeni ne olabilir? Erkeklerin sarışın mı esmer mi sevdiğinin altında yatan bilimsel neden ortaya çıktı. İşte yapılan araştırmalara göre erkeklerin sarışın ya da esmer kadın tercih etmesindeki bilimsel nedenler.

erkekler-neden-sarisin-kadin-sever.jpg

Sarışınların Gençliği Temsil Etmesi

Erkekler üzerinde yapılan araştırmalara göre sarı saçlara sahip olan kadınlar, erkekler tarafından gençliğin bir simgesi olarak kabul ediliyor. Normal şartlar altında sarışın ya da esmer olmanın gençlik ile bir alakası olmasa da erkeklerin algısında sarışın kadınların daha genç ve eğlenceli olduğu düşüncesi yer alıyor. Genç, dinamik ve eğlenceli partnerler arayan erkekler ise bundan dolayı sarışın kadınları tercih edebiliyor.

kumral-kadinlar-her-zaman-icin-on-planda

Erkeklere Göre Sarışın Kadınlar Yardıma Aç Ve Daha Masum

Yapılan araştırmalarda erkeklerin esmer kadınları daha çekici bulmasına rağmen sarışın kadınlara daha çok ilgi göstermesinin altında yatan bilimsel gerçek açıklandı. Bu açıklamaya göre erkekler sarışın kadınları daha masum ve yardıma aç buluyor. Bu da kadın seçiminde sarışınlara yönelmelerini sağlıyor.

neden-koyu-sacli-kadinlar-tercih-edilir.jpg

Koyu Renk Saçlı Kadınların Yatakta Daha İyi Olduğu Düşüncesi

Erkeklerin kadın tercihi olarak esmerleri tercih etmesinin altında yatan sebeplerden biri, koyu renkli saçlara sahip olan kadınların yatakta daha iyi olduğu düşüncesinin olduğu belirtildi. Badoo uygulaması üzerinde yapılmış olan bir ankette, erkeklerin %60’tan fazlasının esmer kadınları tercih ettiği belirlendi.

Esmer Kadınların Kendi Kendilerine Yetebildiği Ve Zeki Oldukları İnanışı

Erkeklerin kadın seçimindeki bilimsel gerçek nedir diye bakıldığında, erkeklerin %81’lik bir kısmının esmer kadınları zeki bulduğu, %67’lik kısmının ise esmer kadınların kendi kendilerine yetebildiklerini düşündüğü ortaya çıktı.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir