Sarışın kadın mı, esmer mi yoksa kumral mı derken uzun yıllardır bu sorunun cevabı tam bir netlik kazanamamıştır. Her erkeğin bir kadında aradığı özellikler...

Sarışın kadın mı, esmer mi yoksa kumral mı derken uzun yıllardır bu sorunun cevabı tam bir netlik kazanamamıştır. Her erkeğin bir kadında aradığı özellikler farklı da olsa hemen hemen her erkeğin aslında aradığı özellikler aynı gibidir. Aslında sarışın kadınların daha popüler olduğu söylense de esmer kadınların tercih eden kesim de azımsanmayacak kadar çoktur. Peki esmer kadınlar neden tercih edilir, merak edenler için yapılan araştırmaları sıralayalım istedik.

esmer-kadinlar.jpg

1. Doğal bronzlukları olduğu için, güneşlenme ya da solaryum gibi dertleri yoktur. Bir bayanın esmer tenine de ince ipli elbiselerden daha şık ne olabilir ki.

2. Buğday tenli oldukları için ciltleri en ufak tefek kusurları ört bas etmeye yetecektir. Bu nedenle de fondöten, allık gibi makyaj malzemelerine bir nebze daha az bağımlıdırlar. Yani esmerlere yakışan makyaj tüyoları araştıranların sayısı çok da fazla değildir.

3. İster dalgalı olsun isterse düz saçlı… Esmer kadınlara uzun saçın her hali yakışır.

4. Sarışınların mavi gözlü olanları dikkat çekerken, esmer olup da badem gözlüleri sevmeyen yoktur herhalde. Hafif bir göz makyajı gözleri ön plana çıkarmaya yetip de artacaktır.

esmer-kadinlarin-vazgecilmez-ozellikleri.jpg

5. Esmer kadınların sarışın kadınlardan daha becerikli olduğu yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Sarışınlar güzelliğine daha çok güvenirken, esmerlerin hamaratlığına daha çok güvendiği de yapılan araştırmaların sonucunda ortaya çıkmıştır.

6. Esmerler daha sağlamdır. Sarışınların daha hayal gücüne bağlı kaldığı ancak, esmerlerin daha sağlamcı olduğu da yapılan araştırmalara göre ortaya çıkmıştır.

7. Son olarak da esmer bayanların cinsellikte daha uyumlu olduğu da yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkan sonuçlardan biridir.

sarisinin-adi-esmerin-tadi-deyiminin-dogrulugunu-kanitlayan-13-esmer-guzeli-kadin.jpg

En çok tercih edilen esmer bayanların sırları tabi bu kadarla sınırlı kalmayıp biz sizler için sadece birkaçını sıraladık, bu liste uzayıp gitmekle birlikte aynı liste hem sarışın hem de kumral bayanlar için de oluşturulabilir.

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir