Evlilikte Uyum Sorunu Nasıl Aşılır? Evlilikte Uyum Sorunu Nasıl Aşılır?
Evlilik kurumu içerisinde zaman zaman baş gösteren uyum sorunlarının ortadan kalması için öncelikli olarak eşlerin birbirlerine karşı olan saygı ve sevgilerini yitirilmemesi gerekir. Zamanla... Evlilikte Uyum Sorunu Nasıl Aşılır?

Evlilik kurumu içerisinde zaman zaman baş gösteren uyum sorunlarının ortadan kalması için öncelikli olarak eşlerin birbirlerine karşı olan saygı ve sevgilerini yitirilmemesi gerekir. Zamanla aşkın yerini sevgiye bırakması gerçeği evliliği perçinlerken saygının son bulduğu evliliği düzeltmek ise oldukça güç olur. Evlilikle birlikte hayatlarının her alanında bir arada yaşamaya başlayan çiftlerin zevk aldıkları bu durum zaman zaman şikayet unsuru da olabileceğinden çiftlerin istek ve arzularına saygı gösterip kişisel alanlara müdahale etmemesi de evlilik kurumunun yürümesinde etkili olur. Biz anlayışı ile hareket eden evlilikte ego savaşına girmemek ve hükmetme düşüncesi ile hareket etmemek eşler arasındaki uyumu daha da güçlendirir.

evlilikte-cinsel-sorunlar

Saygı duyun saygı görün

” Benimle evlenir misin” cümlesi ile başlayan o romantik anların tüm hayat çizginizi belirleyen adımı olan evlilik, öyle ilk günlerde kurulan pembe hayallerdeki gibi ne yazık ki yürümüyor. Çoğu zaman eşlerin birbirini tanımadan verdikleri karar olan evlilik, hayatı kabusa çevirirken kimi zamanda eşi bulunmaz bir mutlulukla devam ediyor. Evlilikte uyumu yakalamanın  en kolay yolu ise çiftler arasındaki sevgi ve saygının yitirilmemesinden geçiyor.Çiftler arasındaki iletişimin sağlıklı olması eşlerin birbirinden beklentilerini doğru aktarmasında önemli bir yer tutar. Birbirlerinden beklentilerini bilen çiftlerinde ortak paydada buluşarak biz kavramı içinde hareket etmeleri halinde evlilik sorunsuz yürür.

Ego Savaşına Girmeyin

Evlilikte eşler arasındaki uyum sorununu ortadan kaldırmak için dikkat edilmesi gerekenleri madde madde ortaya koyarsak ilk sırayı, emir kipi kullanmamak ve eşler arasındaki saygının yitilmemesi olarak görülür.Evlilik içinde rollerin paylaşılması gerektiğini belirten uzmanlar, eşlerin birbirlerini başkaları le kıyaslamasının da uyumun sağlamlığı açısından tehlikeli bir davranış türü olduğunu vurgular. Ego savaşına girmekte evliliği çıkmaza sürükleyen önemli nedenlerden biridir. Eşlerin anne ve babalarınında evliliğe müdahale etmesi sorunların başında gelir. Tüm bu olumsuzlukları aşmanız halinde evliliğinizde muhteşem uyumu yakalamanız ve hayata mutlu bakmanız olasılığı oldukça fazladır.

mutlu-bir-evlilik

Cinsel Hayatınızı Renklendirin

Mutlu bir evliliğin altın kurallarını tehlikeye düşüren bir sebepte ekonomik sıkıntılardır.Eşler arasında ekonomik sıkıntılardan kaynaklanan sıkıntıları aşmak ise yine çiftlerin arasındaki uyumla gerçekleşebilir. Unutmayın ki maddi sıkıntılar gelip geçicidir ve çözüm yine sizin elinizdedir. Bunun dışında cinsel hayatınızı sürekli canlı tutmak için yapacağınız renklendirmeler de evliliği ayakta tutan yegane sebeplerden biridir. ”Mutlu bir evlilik nasıl olmalı” sorununa cevap olarak verebileceğimiz tek yanıt ise birbirinize saygı duyun ve daima sevin olur.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir