Her gün tıraş olmak, kıl dönmesi ve sivilcelere sebep olur mu? | Erkeksen Gel
Her gün tıraş olmak, kıl dönmesi ve sivilcelere sebep olur mu? Yazan Craig Whitely For Men’s Life Today Pek çok erkek, tıraş sonrası çıkan...Her gün tıraş olmak, kıl dönmesi ve sivilcelere sebep olur mu?

Yazan Craig Whitely For Men’s Life Today

Pek çok erkek, tıraş sonrası çıkan sivilceleri önlemenin en iyi yolunun cildi her tıraştan sonra dinlendirip birkaç gün tıraştan uzak durmak olduğunu düşünür. Ancak, tıraş sonrası çıkan sivilce ve batıkları önlemenin yolu bu değil.

Her gün tıraş olmanın sivilce veya kıl dönmesiyle ilgisi yoktur. Cildinizi istediğiniz kadar dinlendirin, tıraş olma şeklinizi değiştirmediğiniz sürece bu sivilceler başınıza belâ olmaya devam eder.

Yüzünüzde beliren bu tatsız misafirlerin başlıca nedeni, sakalın cildin içine doğru uzamasıdır. Bu nedenle, problemin esas nedeni tıraş olma sıklığı değildir. Nasıl tıraş olduğunuzdur. Cildi tıraş için doğru şekilde hazırlamak ve sakalınızın uzama yönüne uygun tıraş olmak, kılları cildin dışında tutmanın en iyi yoludur. Sakalı cilt yüzeyinin üzerinde tuttuğunuz sürece, tıraş sonrası sivilce çıkma riski azalacaktır.

Erkek Sağlık

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir