İç Çamaşırı ile Uyuyan Erkekler Dikkat İç Çamaşırı ile Uyuyan Erkekler Dikkat
Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre iç camaşırı le uyuyan erkeklerin sperm kaltesinin düşebileceği ortaya çıktı. Çıplak yatan erkeklerde kasık bölgesinin aşırı ısınması nedeniyle sperm... İç Çamaşırı ile Uyuyan Erkekler Dikkat

Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre iç camaşırı le uyuyan erkeklerin sperm kaltesinin düşebileceği ortaya çıktı. Çıplak yatan erkeklerde kasık bölgesinin aşırı ısınması nedeniyle sperm kalitesinin üdüşüşe geçtiğini tespit eden uzman doktorlar, pijama kullanmayan erkekleri uyararak bu alışkanlıklarından vazgeçmelerini söyledi. Kaliteli sperm için uygun ısının olmasının şart olduğunu savunan doktorlar, çocuk isteyen erkeklerin bu konuda dikkatli davranması gerektiğini vurguladı.

ic-camasiri-ile-uyumanin-zararlari

İç Çamaşırı İle Uyumak Kısırlık Yapıyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde Jersey Üroloji Topluluğu Erkek Sağlığı Enstitüsü’nde yapılan bir araştırmaya göre üreme konusunda yaşanan sıkıntıların başında erkeklerin iç çamaşırı ile uyumasının geldiğini ortaya koydu. Pijama ile uyuma alışkanlığı edinmeyen erkeklerin kasıklarında ısınmaya yol açtığını söyleyen doktorlar bu ısınma nedeniyle kalitesi düşük sperm üretildiğini belirtti. Erkek sağlığı açısından önemli olan kaliteli sperm için genital bölgenin ısının belirli bir seviyede bulunması konusunda dikkat çeken uzmanlar iç çamaşırı ile uyuyan erkeklerde bu seviyenin yükseldiğini belirtti.

ic-camasiri-ile uyumanin-sagliga-etkileri

Tedbir Alınmazsa 50 Yıl Sonra Erkekler Kısır Kalacak

Pijama giymeden uyumayı seven erkekler için kötü bir haber olan bu gelişme çocuk sahibi olmak isteyen erkekler oldukça önemli bir bilgi. Erkeklerin cinsel sağlığını olumsuz yönde etkileyen iç çamaşırı ile uyuma fikri kişiyi ne kadar özgür kılsa da aslında bir o kadarda kısırlığa mahkum kılıyor. Çocuk sahibi olmamaktan yakınan erkeklerin bir çocuğunu bellir başlı ilk sorunu kalitesiz sperm üretiminden kaynaklanıyor. Gelişen teknoloji ile birlikte son 50 yıl içinde erkeklerde kaliteli sperm üretiminin tamamen durabileceğine dikkat çeken uzmanlar elektronik aletler ve hormonlu besinlerin kalitesiz sperm üretimini artırdığına dikkat çekti.

Erkeklerde cinsel yaşamı olumsuz etkileyen kalitesiz sperm üretiminin önüne geçmek için tamamen doğal beslenmek ve sağlıklı yaşam sürmek gerektiğine dikkat çeken uzmanlar,aşırı egzersiz yapmanında hormon üretimini azalttığının vurguladı. Sperm sayısını azaltan ve kalitesini düşüren diğer sebepler ise, Yüksek ateş, sıcak çevrede çalışma, sauna ve dar pantolon giymedir.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir