İlişkiler ve Genellemeler İlişkiler ve Genellemeler
Belli durumlarda ve belli kişilere karşı nasıl davranacağımıza karar vermek için; yaşanmış tecrübeler, araştırma sonuçları, arkadaşların fikirleri ve bunlara benzer şeyler elbette ki işe... İlişkiler ve Genellemeler

genellemeBelli durumlarda ve belli kişilere karşı nasıl davranacağımıza karar vermek için; yaşanmış tecrübeler, araştırma sonuçları, arkadaşların fikirleri ve bunlara benzer şeyler elbette ki işe yarar. Ama bir oranda, ve bir yere kadar. Her insan bir dünyadır ve kendine özgüdür. Belli bir yaş grubundaki bütün kadın ve erkeklere, bütün işletme mezunlarına, bütün kumrallara, bütün dindar insanlara, bütün marjinallere vs; aynı kalıpla davranarak ilişkileri düzenleyemezseniz. Deneseniz bile yanılma olasılığınız büyük olur. İlişkinizde bir arkadaşınızın yaşadığının veya bir yazıda tanımlananın tıpkısı olan bir sorun yaşarsınız; ama bu o kişinin veya o yazının önerdiği çözümün sizin işinizi de halledeceğini garanti etmez. Kendi gözlemlerinizi ve duygularınızı da mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Bütün erkeklerin veya bütün kadınların aynı olduğu görüşü sık rastlanan bir görüştür. Gerçekten her iki cinsi de belirleyen, vurgulayan bazı noktalar vardır. Ama kişilerin kökenlerine, aile yapılarına, algı ve eğitim düzeylerine, yaşadıkları olaylara, yaşlarına, ekonomik durumlarına ve daha birçok faktöre bağlı olarak değişen özellikleri de vardır. İlişkilerle ilgili çeşitli önerilerde de dikkate alınması gereken noktalar bulunmaktadır. Ama konuyla ilgili kendi düşünce, duygu ve sezgilerinizi de göz önünde bulundurmalısınız; zira ilişkinizin kendine özel şartlarını bilen sizsiniz. Bir kişinin yaşadığı belli bir ilişki sorununun çözülme biçimi keşke hepimizin işine yarayıp sorunumuzu çözüverseydi; ama böyle bir kesinlik söz konusu değildir.

admin

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir