İlişkinize Bağlı Mısınız Yoksa Bağımlı Mı? İlişkinize Bağlı Mısınız Yoksa Bağımlı Mı?
Erkekler ilişkide bağlı mı yoksa bağımlı mı? Uzun süren ilişkilerin kadın ve erkekte kimlik farklılıkları oluşturduğu aşikardır. Var ola alışkanlıkların birçoğu bırakılır ve yerine... İlişkinize Bağlı Mısınız Yoksa Bağımlı Mı?

Erkekler ilişkide bağlı mı yoksa bağımlı mı?

Uzun süren ilişkilerin kadın ve erkekte kimlik farklılıkları oluşturduğu aşikardır. Var ola alışkanlıkların birçoğu bırakılır ve yerine yeni alışkanlıklar, huylar gelir. Kadın için olduğu gibi, erke için de dünya farklı dönmeye ve tek kişilik olan hayat, 2 kişilik yaşanmaya başlar. Bu durum bir süre sonra erkeğin bağlı mı yoksa bağımlı mı olduğu sorusunu akla getirir.

iliski

Birey olma duygusu unutulmamalı

Partneriniz ile birlikte çok güzel vakit geçiriyor ve hayattan daha fazla zevk alıyor olabilirsiniz. Lakin bu durum sizin birey olma kavramınızı öldürmemeli. Her insan bir dünyadır ve her insanın kendi benlik duygusu bulunur. Erkeğin eşine ya da kız arkadaşına bağlı olması hoş bir durum, lakin kendi kişiliğinizin farkında olmanızı öneririz.

iliskide-bagimlilik

Bağımlı olmak sorun oluşturuyor

İlişkide bağımlılık, dış dünya ve diğer insanlara karşı perde koyulmuş demektir. Sevgiliniz ile mutlu vakit geçirmenizin güzel olması nedeniyle, hayatınızı tamamen o kişiye bağlarsınız. Oysaki sizin arkadaşlarınız, aileniz ve çevrenizdeki diğer insanlar da bulunur. Bağımlı kişiler onları ihmal eder ve hayat çemberlerini bir hayli daraltır.

iliskide-baglilik

Bağımlı kişiler partnerlerini de etkiliyor

Nasıl ki erkek kendi bağımlıysa, partnerinin de bağımlı olmasını istiyor. Onun yalnız kendisi ile vakit geçirmesini, dış ilişkilerini kapılarını kapatmasını istiyor. Bu durum da ileride sorunlara neden olabiliyor.

iliskisine-bagimli-erkekler

Bağlı ve bağımlı karıştırılmamalı

Her iki durum birbiri ile çok farklı. Bağlı olmanız hoş ve normal, bağımlı olmanız ilişkinizi zora sokacak bir durumdur.

iliskisine-bagli-erkekler

Sorunun nedeni çocuklukta yatıyor

Yapılan araştırmalarda, ilişkide bağlı değil de bağımlı olan kişilerin çocukluk dönemlerinin sıkıntılı geçtiği görülüyor. Özellikle anne ve ebeveynleri tarafından baskı gören çocukların bağımlı olmaya yatkın oldukları görülüyor.

Editor

daha önceden yorum yapılmamış.

ilk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir